news

Вісім рішень бережливого виробництва для друку та кодування

04 липня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Бережливе виробництво - особлива технологія управління на підприємствах, спрямована на усунення будь-яких втрат. Останні трапляються, коли внаслідок витрат ресурсів якість продукції залишається невисокою. Види втрат у ощадливому виробництві потрібно знати, щоб ефективно усувати їх.

Безцільно витрачають ресурси будь-які компанії - від невеликих до великих промислових підприємств. Щоб позбутися збитків, потрібно розібратися, чому вони виникають і на якому етапі це відбувається. Ощадливе виробництво може бути застосовано також до процесів кодування і друку на підприємствах для їхньої економічності та відмінних результатів.

Дефекти друку

Законодавство висуває жорсткі вимоги до точності та якості маркування товарів. Якщо знаки і символи після нанесення виходять неякісними, це призводить до додаткових збитків. Дефекти відбуваються через неправильне розміщення макетів, помилки кодування, неточні, нечитабельні зображення. 

Якщо невірно промаркований продукт потрапить у ланцюжок поставок, це призведе до неприємних наслідків. У підсумку продавець стикається з непередбаченими витратами, адже, щоб відкликати партію товару, потрібно платити чималі суми або навіть відкликати багатотисячні контракти. Іноді це вагомий привід для штрафу. Тому дуже важливо перевіряти коректність нанесення маркування.

Компанія "Домінанта" пропонує два ефективних рішення, які допоможуть уникнути дефектів. Перше - застосування інтегрованого ПЗ QuickDesign, що дає змогу легко керувати процесом за допомогою спеціальних шаблонів. Так, маркування майже повністю автоматизовано. Розібратися з інтерфейсом не складе труднощів, а центральна база даних виключає ймовірність помилки через людський фактор.

Ще одне оптимальне рішення - автоматичні системи для перевірки якості нанесеного маркування. З їхньою допомогою легко вчасно виявити помилки кодування шляхом сканування продукту всього за пару мілісекунд. Завдяки застосуванню цих систем всі необхідні символи наносяться точно, швидко і послідовно з мінімальною ймовірністю помилки. Це особливо важливо, якщо робочий процес проходить у складних, напружених умовах.

 

Перевитрата людського ресурсу

Маються на увазі випадки, коли потрібно перевіряти коректність маркування вручну. Серед 8 втрат у ощадливому виробництві це одна з найпоширеніших. Якщо співробітникам доводиться особисто переглядати кожен промаркований товар, підвищується ймовірність помилки через:

 • втому. Цей момент особливо актуальний для великих підприємств з великими обсягами продукції;
 • неуважності уваги. Одна людина суто фізично не може бути довго зосередженою і сконцентрованою, тим паче в тому випадку, якщо це потрібно протягом усього дня;
 • необхідності перемикання між різними видами діяльності.

Важливо враховувати людський фактор, він відіграє велику роль при перевірці маркування вручну. Це неефективна трата не тільки трудових ресурсів, а й часу. Доведено, що на кожні 600 записів людина помиляється близько 10 разів, а при застосуванні високошвидкісних ліній ця цифра ще вища. Наприклад, виробництво консервних банок видає 2000 готових товарів за секунду, в таких умовах оператор не встигає переглянути все.

Рішення - застосування автоматичних систем перевірки якості нанесеного маркування. З їхньою допомогою виходить не тільки усунути помилки, а й грамотно розподілити людський ресурс. Співробітники зможуть приділити більше уваги іншим виробничим процесам, щоб підвищити якість готового продукту. 

Інноваційна система Industry 4.0 дасть змогу визначити ефективність принтера шляхом збору та надсилання в хмару даних про його продуктивність. Це ще одна стаття перевитрати людського ресурсу на підприємствах. Таке завдання краще довірити сучасній програмі, що створює інформаційну панель застосовуваних маркувальних установок. Вона забезпечить ефективність лінії.

 

Перевиробництво або отримання занадто великої кількості зайвих виробів

Очевидні втрати в ощадливому виробництві фіксують, коли витрачається багато ресурсів і часу на невикористовувані потім вироби. Наприклад, якщо кількість етикеток перевищує обсяги етикетованої продукції, частина залишається незатребуваною. Оскільки їх роблять під конкретний товар, цей тираж доводиться утилізувати, що призводить до зайвих втрат:

 • паперу;
 • продуктивності обладнання;
 • електроенергії;
 • часу;
 • чорнила або інших витратних матеріалів.

Оптимізувати виробництво і тираж вийде за допомогою рішення QuickDesign. 

Технології друку та нанесення від компанії "Домінанта" дадуть змогу швидше приклеювати етикетки на різні види упаковки. Це гнучкі, прості в управлінні та інтеграції системи, що відповідають усім вимогам до чіткості, розбірливості символів і якості. Універсальні, кріплять етикетки до лицьового боку продукту, кута упаковки, лотка.

 

Простої та очікування

Твердження "час - гроші" правильне і в тому випадку, коли йдеться про маркування товарів і продукції. Важливо заздалегідь передбачити й усунути простої виробничого процесу. Затримки виникають з таких причин:

 • збої принтера. Трапляються за відсутності регулярного технічного обслуговування, через несправності тощо;
 • механічні простої - наприклад, коли закінчився витратний матеріал, а запаси відсутні;
 • занадто довге планове обслуговування;
 • відсутність інтеграції у виробничий процес маркування.

Компанія "Домінанта" спеціалізується на впровадженні технологій, що дають змогу оптимізувати роботу підприємства і скоротити простої. Рішення SafeGuard від британської компанії Domino Ltd виключають ймовірність затримок, розширюють гарантії на виробництво. Їх застосування забезпечить ефективну роботу маркувального обладнання компанії.

Віддалений моніторинг принтера здійснюється за допомогою автоматичного пересилання повідомлень і аналізу продуктивності. Власник виявить і усуне дрібні неполадки до того, як вони переростуть у серйозні проблеми або навіть призведуть до зупинки обладнання. Співпраця з досвідченими інженерами компанії "Домінанта" - це можливість оперативного ремонту в разі поломки.

Затримки під час проведення інвентаризації

Це перевірка товарів на складі для уточнення інформації щодо наявності запасів і матеріально-технічного забезпечення. Регулярно для проведення інвентаризації доводиться повністю зупиняти виробництво. Якщо кілька тиражів (наприклад, етикеток), потрібно перевіряти одночасно, це неминуче призводить до помилок і неприємностей.

Рішенням стане QuickDesign від британської компанії Domino Ltd. Завдяки високій швидкості і точності маркування облік продукції під час інвентаризації проходить оперативно, без затримок. Гнучкість розробки дає змогу користувачеві ефективно реагувати на події, що вимагають швидкої відповіді. З впровадженням, налаштуванням і використанням рішення допоможуть фахівці компанії "Домінанта".

 

Очікування при доставці та перевезенні витратних матеріалів

Для постійної роботи принтера і якісного маркування необхідні витратні матеріали (наприклад, чорнило). Але на підприємствах роблять обмежені запаси, щоб уникнути перевитрат або завершення терміну придатності до застосування. Це правильний підхід, але в тому разі, якщо чорнило закінчиться, доведеться чекати, поки привезуть нове. Витрачається час на замовлення, оплату покупки, очікування, заправку - у підсумку виробництво простоює.

Якщо запаси недоступні через несвоєчасні поставки, затримки в дорозі, нову партію товару неможливо маркувати. Збільшити ефективність процесу допоможе рішення SafeSupply від компанії Domino Ltd. З його допомогою легко планувати дати доставки оригінальних витратних матеріалів, розроблених для нанесення чітких і розбірливих символів. Це матеріали, які підходять для конкретного обладнання та повністю сумісні з ним.

 

Порушення виробничих ланцюжків

Важлива особливість при виборі обладнання для маркування - можливість його інтеграції у виробничий процес. У компанії "Домінанта" представлені ефективні рішення, які дозволять уникнути зайвих витрат і затримок у ланцюжку. Непродумана робоча схема призводить до складнощів під час переміщення продукту конвеєром або на інших етапах. Коли інфраструктура не налагоджена, виникають додаткові проблеми.

Інноваційна платформа QuickDesign Unite дасть змогу оптимізувати виробничий процес. У підсумку користувач отримує ефективну, під'єднану робочу структуру з можливістю дистанційного керування та проєктування етикеток на відстані. Оператор виконує менше дій вручну, а обладнання відправляє коректні команди з маркування будь-якому принтеру системи за запитом користувача.

 

Незадіяні таланти та здібності персоналу

Основні причини неефективності виробництва зрозумілі, грамотні керівники постійно виявляють, аналізують і усувають їх. Але не можна забувати про людський ресурс, присутній на будь-якому підприємстві. Люди активно задіяні в робочому ланцюжку. Від ефективності та працездатності кожного співробітника залежить якість готового продукту, швидкість виготовлення та інші моменти.

На навчанні персоналу роботі з новим обладнанням не можна економити, це призведе до непотрібних затримок або зупинок у виробничій лінійці. Якщо потенціал співробітника не задіяний і не розвинений, є ймовірність помилок, які потім складно усунути. Акцент на ключових компетенціях, використання здібностей по максимуму - запорука успішної діяльності працівника.

Компанія "Домінанта" проводить початкове і періодичне навчання персоналу з акцентом на теорії та практиці. Надається вся необхідна технічна інформація щодо принтерів і процесу маркування. Періодичне навчання дасть змогу оновити знання оператора, його варто замовити і в разі найму на роботу нової людини. Кваліфіковані інженери навчать, як правильно поводитися з обладнанням, щоб кожен співробітник був максимально обізнаним у процесі.

Рішення компанії для маркування дадуть змогу автоматизувати виробництво. У результаті виключається ймовірність помилки через людський фактор або через незнання, відсутність досвіду у персоналу. Автоматична перевірка друку, або Domino Cloud, забезпечує віддалену діагностику. Не важко буде відстежувати роботу обладнання на відстані, щоб прогнозувати майбутні технічні збої.

 

Ощадливе виробництво з компанією "Домінанта"

Тут можна замовити принтери для маркування на коробках, палетах, будь-яких видах упаковки, для виготовлення та наклеювання етикеток. Надається низка допоміжних послуг для ефективного застосування принтерів. Це, наприклад, підміна на час ремонту - поки основна установка недоступна, додаткова дасть змогу уникнути простоїв і затримок.

Інноваційні системи легко інтегруються в автоматизовані високошвидкісні лінії для безперервного процесу. Досвідчені менеджери допоможуть підібрати обладнання залежно від завдань і обсягів виробництва.

Поділіться корисною новиною з друзями