news

Найкращі способи друку на блістерній упаковці

26 липня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Інноваційне обладнання наносить маркування на будь-які поверхні та матеріали, включно зі складними. Щоб вибрати відповідний принтер для конкретних завдань, варто розібратися, що таке блістерна упаковка. Вона робиться із пластику, у складі якого є ПЕТ (поліетилентерефталат) або ПВХ (полівінілхлорид), має термоформовані "кишеньки" або порожнечі.

Блістерну упаковку розроблено для захисту споживчих товарів від негативних чинників, активно застосовують у медицині, фармацевтиці, під час виробництва іграшок, електроніки. За правильного складу запобігає будь-яким небажаним впливам, зокрема ультрафіолету. За її наявності можна не використовувати додаткову упаковку, тому вдається добре заощадити на виробництві.

 

Види та особливості застосування

У складі блістерної упаковки, крім зазначених вище інгредієнтів, присутні також полікарбонат, ударостійкий АБС-пластик. Для виготовлення використовують спеціальні формувальні установки, на яких матеріал набуває остаточного вигляду. Виріб не вступає в хімічні реакції з продукцією, що зберігається всередині нього, тому повністю зберігає всі характеристики і смакові якості.

Блістерна упаковка випускається в чотирьох різновидах: із загнутими краями, з приклеєною підкладкою, у вигляді боксу або запаяного футляра. Кожен окремий тип має певні цілі та завдання при застосуванні. Так, наприклад, виріб із загнутими краями знадобиться для зберігання косметичних інструментів, канцелярського приладдя, колекційних монет.

При пакуванні таблеток у фармацевтиці використовують варіанти з приклеєною підкладкою. Вони ж затребувані для автозапчастин, будівельних матеріалів і деталей, техніки. У блістер-бокси пакують харчову продукцію, особливо торти та інші кондитерські вироби. Ця модель має вигляд контейнера з двох опуклих частин, з'єднаних з одного боку. Блістер-футляр призначений для гострих предметів, хімікатів, техніки.

 

Які труднощі виникають під час друку на блістерній упаковці

Фармацевтична, харчова, хімічна продукція, косметика - ці товари потребують нанесення маркування. Мало просто друкувати символи для ідентифікації та донесення інформації до споживача. Умовні знаки мають бути чіткими, розбірливими, добре читабельними, стійкими до механічних впливів, ультрафіолету. Ці вимоги стосуються і маркування на блістерній упаковці.

При роботі з таким матеріалом виникають такі труднощі:

 • зниження якості маркування. Кожен символ має легко зчитуватися, його розмір обирають відповідно до форми і габаритів упаковки, на яку його наносять. Для блістера використовують фольгу, тому в процесі важливо забезпечити високу роздільну здатність. Нечіткий код не проходить перевірку якості, що призводить до підвищеної витрати чорнила, простоїв або необхідності відкликати партію;
 • проблеми під час подачі продукту до обладнання. Ця процедура має бути чітко узгодженою і контрольованою. Правильна подача до друкуючої головки важлива для нанесення маркування строго в необхідних місцях. В іншому разі продукцію вважатимуть бракованою;
 • необхідність вибору відповідних супутніх матеріалів. Для блістерної упаковки це, наприклад, фольга, її використовують у фармацевтиці для медичних препаратів. Знадобляться спеціальні чорнила зі здатністю до швидкої адгезії. Важливо, щоб маркування не змазувалося під час контакту з матеріалами, що зберігаються всередині, тому друкарське чорнило має сохнути швидко;
 • швидкість виробничої лінії. При виготовленні фармацевтичних препаратів, електроніки, іграшок обладнання рухається швидко. Якщо використовувати ненадійні рішення, не вийде підтримувати ефективність і контролювати якість маркування. Велика ймовірність затримок або простоїв, небажаних для будь-якого підприємства.

Всі перераховані вище фактори призводять до зниження якості готового продукту або виробничих втрат. Потрібні ефективні рішення для маркування на блістерній упаковці, щоб уникнути будь-яких складнощів і виключити ймовірність помилки через людський фактор.

Яке обладнання варто використовувати

Залежно від типу, складності блістерного пакування, матеріалів, що використовуються для підкладки, пропонується низка інноваційних технологій для досягнення найкращих результатів. Компанія "Домінанта" - офіційний дистриб'ютор британського виробника Domino Ltd. Займаємося продажем, інтеграцією та налаштуванням рішень для автоматизації та прискорення робочих процесів на підприємстві.

Устаткування для лазерного, термоструменевого та термотрансферного друку вирізняється такими перевагами:

 • гнучке, універсальне, підходить для будь-якої галузі, де використовують блістерну упаковку;
 • функціонує безвідмовно протягом довгого часу;
 • економічно ефективна, оскільки витрачає мало ресурсів і скорочує час, що витрачається на ручну упаковку;
 • забезпечує високу якість друку.

У підсумку маркування повністю відповідає вимогам законодавства навіть на такій складній упаковці, як блістерна. Фахівці компанії "Домінанта" допоможуть підібрати відповідне рішення для конкретного виробництва. При цьому аналізується низка чинників: тип і характеристики продукту, обсяги, матеріали виготовлення і багато іншого.

 

Лазерні принтери серії D

Це інноваційне універсальне обладнання підходить для нанесення маркування на різні види пакування, включно з блістерним. Установки здатні друкувати кілька рядів тексту за раз, наносити цифри, букви та інші символи швидко, якісно і чітко. Компанія "Домінанта" пропонує лазерні системи різних видів на основі газової суміші СО2. Усередині такого приладу знаходиться трубка, вона є витратним матеріалом.

Друковані лазерні системи економічні, оскільки не потребують періодичної заміни чорнила і працюють без нього. Не потрібно чекати, поки зображення висохне, що важливо при виробництві товарів у блістерній упаковці. Завдяки ступеню захищеності IP65 обладнання легко використовувати навіть у складних умовах. Для D-серії передбачено гнучке позиціонування лазера та можливість встановлення віддаленої сенсорної панелі для дистанційного керування.

 

Що таке лазерне обладнання СО2

Як активне середовище в таких принтерах застосовується суміш CO2, N2, He - її ж називають вуглекислим газом. Це один з найпоширеніших типів лазерів, що використовуються в медицині, рекламі, промисловості. Затребуваний завдяки здатності генерувати промені високої потужності - цей параметр досягає 100 Вт. 

Вуглекислотні апарати відрізняються великою продуктивністю, швидкістю, створенням якісного маркування. Лазерні принтери працюють практично безшумно з низьким рівнем вібрації і мінімальною кількістю браку. У каталозі компанії "Домінанта" представлено кілька видів принтерів з різною швидкістю друку - від 800 до 2000 знаків за секунду. Для трубки передбачено додатковий захист для більшої продуктивності, надійності та продуктивності.

Термоструменеві принтери серії Gx

Це універсальні, прості в інтеграції та експлуатації установки, які підходять для маркування первинної та вторинної упаковки, зокрема блістерної. З їхньою допомогою не важко нанести потрібні знаки на підкладку з роздільною здатністю 600 dpi. Серія Gx підходить не тільки для друку дат і партій виробництва - за допомогою принтерів цієї категорії наносять складні коди, проводять відстеження в галузі FMCG.

Завдяки спеціальним чорнилам Domino і двомірному кодуванню DataMatrix символи виходять не просто читабельними, а дуже чіткими і якісними. Готова продукція повністю відповідає фармацевтичним нормам і вимогам та інтегрується в систему контролю "Серіалізації". Термоструменеві принтери підходять також для маркування на металі, електрокомпонентах, алюмінієвих виробах, друкованих платах.

Серед переваг варто виділити такі:

 • простота встановлення. Для монтажу та налаштування не потрібні технічні знання або особливі навички;
 • компактні розміри, можливість впровадження в будь-яке виробництво;
 • економна витрата.

За допомогою термоструменевого принтера можна наносити не тільки букви, цифри та логотипи, а й штрих-коди, необхідні для ідентифікації товару. Навіть після тривалої зупинки виробничої лінії коди виходять чіткими і розбірливими.

Як працює термоструменевий принтер

Така технологія друку побудована на здатності чорнила розширюватися під час нагрівання. Їх температура підвищується під впливом електроструму. У підсумку основна частина барвника випаровується, тиск усередині конструкції збільшується, а з термокамери з'являється невелика крапля. Цей процес повторюється по колу багато разів. Для нагрівання чорнила до 500 градусів знадобиться всього 3 мілісекунди.

Термоструминне обладнання працює безшумно і стабільно, забезпечує високу швидкість маркування. У процесі роботи потрібно періодично міняти картридж, але це проста операція, вона займає не більше 20 секунд. Для принтера використовують спеціальне чорнило серії G від Domino, яке зручно наноситься на блістерну упаковку, швидко висихаючи і не розтікаючись.

 

Обладнання для термотрансферного друку - серія V

Такі принтери теж відмінно справляються з маркуванням блістерної упаковки. За допомогою термотрансферних моделей вийде скористатися графікою і змінними даними в реальному часі, щоб переконатися у відповідності виробу всім необхідним вимогам. Наприклад, чи отримує споживач усю інформацію, що його цікавить.

Термотрансферний принтер V320i оснащений друкованою стрічкою (ріббон) великої довжини, тому міняти її потрібно рідше. За рахунок цього підвищується продуктивність виробничої лінії, зводиться до мінімуму ймовірність простою. Гнучке та чітке маркування забезпечується за допомогою приводу i-Tech. Установка не обійдеться дорого завдяки сумісності з усіма видами кріплень термотрансферних принтерів і універсальністю кронштейнів.

Модель V320i за швидкістю перевищує найшвидші горизонтальні та вертикальні пакувальні машини. Це обладнання варто придбати для маркування плівки або гнучкої фольги, а також етикеток завдяки двом варіантам ширини друкувальних головок. Витрата ріббона в режимі економії знижується до 60%, що забезпечує економічність і зручність застосування принтера.

 

Як працює термотрансферний принтер

Це обладнання функціонує за принципом термопереносу. Для маркування в ньому встановлюють ріббон - спеціальну стрічку з фарбувальним шаром. У процесі роботи термоголовка розігріває носій, у результаті фарба плавиться і друкується на поверхні виробу. Стандартний ріббон має чорний колір, хоча можна використовувати і кольоровий - все залежить від типу і призначення товару.

Термотрансферні принтери універсальні, підходять не тільки для маркування блістерної упаковки. У фармацевтиці та медицині їх використовують при нанесенні маркування на етикетки, розрахованих на тривале застосування. Готовий текст не стирається і не вицвітає навіть при постійному перевезенні товару з одного місця на інше або його зберіганні при низьких температурах. Це теж важливий аспект для блістерної упаковки, особливо якщо її застосовують для ліків.

Поділіться корисною новиною з друзями