news

Як маркується чи гравіюється загартоване скло?

12 грудня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Загартоване скло – один з найпопулярніших матеріалів. Навіть звичайній людині воно зустрічається на кожному кроці: в офісних будівлях та вікнах будинків. Успіх виробників загартованого скла тісно пов'язаний з оперативністю та точністю процесу маркування. Сучасні технології дозволяють додати коди безпеки, логотипи та інші елементи брендування на його поверхню, задовольняючи тим самим запити клієнтів і забезпечуючи високий прибуток. Але як можна досягти оптимальної ефективності при додаванні кодів і маркування на скло?

Чи зростає попит на загартоване скло?

Спрогнозувати майбутнє скляної промисловості нескладно – відмінним барометром подальшого попиту є будівельний сектор, який відбиває економічні настрої та рівень ринкової активності.

Результати досліджень, опубліковані Mordor Intelligence, відкривають завісу таємниці: у період з 2021 по 2026 очікується зростання ринку загартованого скла більш ніж на 6%. Цей аналіз було зроблено з урахуванням несприятливих наслідків пандемії та нестабільності попиту з боку автомобільної промисловості. Очікується, що ці тимчасові проблеми будуть компенсовані підвищенням популярності серед будівельних компаній та виробників електроніки. Останні відчувають підвищений попит на ноутбуки та комп'ютери внаслідок переходу великої кількості фахівців на віддалену роботу.

Зростання ринку активізує конкуренцію, а це означає, що виробники прагнутимуть збільшити свою частку у продажах та максимізувати ефективність виробничих процесів.

Які коди використовуються для загартованого скла?

Яка промислова технологія друку застосовується у виробництві загартованого скла? Ось види маркування, що використовується на скляних поверхнях:

  • фірмова ідентифікація компанії (логотип та назва бренду);
  • номери партій;
  • коди трасування;
  • маркування відповідно до стандартів EN;
  • відповідність нормам BSI (у Великій Британії).

Більшість скла, що застосовується в будівництві та транспортній галузі, підлягає обов'язковому кодуванню або маркуванню. Винятки із цих правил неприпустимі навіть на прохання клієнтів. Відсутність обов'язкового маркування порушує вимоги та тягне за собою ризик накладення штрафів. Якщо коротко, ніколи не нехтуйте маркуванням відповідності стандартам безпеки.

Яка технологія кодування використовується для виведення цих кодів? Застосування лазерів

Збереження цілісності скла у процесі його маркування є складним завданням. Застосування традиційних методів друку дає незадовільні результати — низькоконтрастні відбитки. Крім того, неправильний вибір чорнила може призвести до їх вицвітання або стирання протягом терміну служби скляного виробу. Альтернативний підхід з використанням методу хімічного травлення є витратним та потребує багато часу.

Лазерне маркування – це перевірений варіант створення контрастних, термостійких зображень. Можливість друку змінних даних із високою швидкістю відповідає вимогам сучасного виробництва. Застосування цієї технології дозволяє скоротити час виконання замовлень. Завдяки відсутності витратних матеріалів експлуатаційні витрати лазерного кодування мінімальні, що дозволяє забезпечити безперервну та ефективну роботу високоякісного кодувальника цілодобово.

За межею коду…

Domino надає виробникам скла не тільки сучасне обладнання для кодування. Спеціалізовані проєктні групи компанії також створили мобільний маркувальний стіл, який дозволить відмовитися від наклейок або піскоструминної обробки на виробничій лінії. Він регулюється по висоті, оснащений роликами промислового класу та може бути встановлений збоку від будь-якої наявної поверхні для розкрою та різання. Це забезпечує простоту переміщення скла та надає альтернативу для автономного виконання виробничих операцій.

Хочете дізнатися більше?

Звичайно ж, відстеження готового скла також дуже важливе для бізнесу. Для вирішення цього завдання Domino створює спеціалізоване програмне забезпечення, що дозволяє стежити за кожним елементом як під час, так і після виробництва. Безперешкодно інтегруючись з програмним забезпеченням для введення замовлень і лазерним кодером, рішення технології Domino забезпечують запис даних для кожного листа/партії з різними людино- і машиночитаними кодами, що наносяться на скло на постійній основі. Це дозволяє легко підібрати потрібний лист до відповідної рами та контролювати розташування готових партій на вашій виробничій ділянці та за її межами.

Бажаєте дізнатися більше про принтер Domino D-серії і як він може покращити процес відстеження загартованого скла? Зв'яжіться з нашими менеджерами та отримайте детальну консультацію щодо сучасних моделей обладнання для лазерного кодування та маркування.

Поділіться корисною новиною з друзями