news

Зниження відходів під час друку на еластичній плівці: термоструменевий друк проти термотрансферного

02 січня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Термотрансферний друк (TTO) вже давно став стандартною технологією для друку змінних даних у реальному часі, машиночитних кодів та зображень на еластичних пакувальних плівках та етикетках.

Однак, зараз існує цікава альтернатива, яка допоможе скоротити кількість відходів і знизити вартість етикетування.

У цій статті ми розглянемо деякі з переваг, які пропонує останнє покоління технологій термоструменевого друку (TIJ) та принтерів для гнучкого пакування.

Як працює технологія термотрансферного друку?

Термотрансферний друк — це метод маркування, який використовує тепло для перенесення чорнила зі стрічки на гнучку підкладку, наприклад, яка використовується в пакуванні харчових продуктів, побутових товарів та фармацевтичної продукції. Цей спосіб був розроблений спеціально для роботи на еластичних основах і широко використовується для друку штрихкодів та змінної інформації, до якої належать терміни придатності та серійні номери. Процес дозволяє отримати код високої роздільної здатності, який легко зчитується та не погіршує візуальне сприйняття графіки та дизайн пакування.

Як здійснюється технологія термоструменевого друку?

Термоструменевий друк (TIJ) — це технологія безконтактного друку на основі чорнила, який використовує тепло та поверхневий натяг для переміщення чорнила з картриджа на поверхню пакування або продукту. Він забезпечує гнучкість під час друку точних кодів на широкому спектрі пакувальних матеріалів. До них входять як пористі підкладки, так і непористі матеріали, наприклад, різні види пластику, плівки, крейдовані матеріали.

З моменту появи на початку 1980-х років технологія TIJ зазнала значних покращень, які торкнулися роздільної здатності коду і швидкості друку, а також розширення сумісності з чорнилом. Якщо перші моделі TIJ дозволяли отримувати коди розміром менше ніж 100 x 100 DPI (точок на дюйм) і друкувати зі швидкістю близько 30 м/хв, то деякі моделі можуть забезпечувати зчитування кодів класу А (ISO 15415) з максимальною швидкістю 300 м/хв, залежно від підкладки та умов експлуатації.

Сучасні вимоги до технології друку на пакування

Сьогодні виробники харчових продуктів стикаються із серйозними труднощами, які пов'язані зі складністю ланцюжків постачання, зростанням цін на енергоносії та нестачею робочої сили. Водночас функціонування будь-якого підприємства сьогодні потребує виконання запитів суспільства та уряду щодо скорочення кількості відходів та підвищення екологічності. Внаслідок цього бізнес шукає способи оптимізації виробничих процесів. Для багатьох TIJ може стати життєздатною альтернативою технології друку TTO, забезпечуючи еквівалентну чи аналогічну якість коду при зниженні витрат та відходів у порівнянні з традиційною системою.

Приклади відповідного застосування TIJ для нанесення кодів на еластичне пакування та плівку:

TIJ — це ефективне рішення для друку одно-, дво- та чотирирядкових кодів на гнучких пакуваннях. У деяких випадках технологія також може використовуватися для друку трирядкових та двовимірних кодів.

Розгляньмо деякі ключові переваги TIJ для еластичного пакування.

Зменшення кількості відходів

Однією з основних переваг технології термоструменевого друку перед термотрансферним є зниження відходів. Виробнича лінія з технологією TTO, що виробляє 150 кг відходів, при переході на технологію TIJ вироблятиме всього 4 кг. Таким чином, рівень оптимізації сягає 97%.

Скорочення витрат

Компанія Domino провела розрахунки та визначила, що технологія термоструменевого друку (TIJ) може надати економію в загальній вартості володіння на рівні 50% (за умови кодування тексту на одному або двох рядках) порівняно з термотрансферним. Використання компактних картриджів сприяє економії місця у виробничих приміщеннях. Заощаджені кошти можна перерозподілити на користь додаткової оптимізації виробничих процесів, щоб підвищити операційну ефективність чи продуктивність.

Зниження трудовитрат

Змінювати витратні матеріали на принтерах TIJ необхідно в середньому на 25% менше, ніж для TTO. При цьому сам процес обслуговування значно швидший і простіший. Завдяки технології автоматичної заміни Domino, що забезпечує паралельний друк із двох окремих картриджів, немає потреби зупиняти пристрій, що працює при зміні чорнила.

Порівняно з TTO виробничі лінії TIJ вимагають значно меншого обслуговування, що дозволяє скоротити періоди простою та підвищити продуктивність праці. Покращується не тільки процес заміни витратних матеріалів, але також відсутній ризик незапланованих простоїв через розрив стрічки або необхідність заміни друкувальної головки принтера. Загалом заміна принтера на TIJ дозволяє заощадити до 75% зусиль з обслуговування.

Інвестуйте у підвищення продуктивності вже сьогодні

Процес встановлення нових принтерів TIJ від Domino відрізняється високою швидкістю та простотою. У ньому можуть бути залучені ті ж кронштейни, що й для обладнання термотрансферного друку. Це скорочує час встановлення до мінімуму. Крім того, згідно з нашими оцінками, типовому виробнику потрібно менше ніж рік, щоб окупити початкові інвестиції, отримавши додаткові переваги у вигляді покращення операційної ефективності та продуктивності.

Висновок

У деяких випадках, наприклад, при друку 1D-кодів на еластичних плівках, TTO залишається більш відповідною технологією через специфічні характеристики, що перевершують переваги більш універсального принтера TIJ.

Однак враховуючи можливості та переваги, які надає останнє покоління принтерів TIJ, включаючи можливість підвищення ефективності ощадливого виробництва, а також увагу до екологічності, зараз саме час задуматися про перехід від термотрансферного до термоструменевого друку.

Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися, як ви можете скоротити відходи, а також заощадити час та гроші за допомогою принтерів TIJ від Domino.

Поділіться корисною новиною з друзями