news

Маркування підшипників

05 січня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Підшипники – важлива деталь величезної кількості машин та механізмів. Вони використовуються в автомобіле- та авіабудуванні, виробництві побутової техніки та великій кількості інших галузей. Для забезпечення безпеки, а також можливості точного підбору запчастин для конкретного завдання важливим є точне маркування виробу. Воно не лише підвищує ефективність виробництва, а й гарантує точний підбір товару відповідно до запиту клієнта. Крім того, наявність обов'язкових ідентифікаторів дозволяє точно відстежити виріб і у разі виявлення браку відкликати всю партію.

У чому особливості маркування підшипників

Маркування підшипників – важливий етап у виробництві та логістиці, який забезпечує ідентифікацію, трасування та управління продуктом. Воно має кілька важливих особливостей:

  • висока міцність основи для маркування. Зображення наноситься безпосередньо на металеву поверхню. При цьому воно повинне залишатися чітким протягом усього терміну експлуатації;
  • стійкість зображення в різних умовах експлуатації та середовищах. Підшипники часто піддаються тертю, можуть використовуватись у різних температурних діапазонах, контактувати з мастилом, агресивними речовинами;
  • однозначність ідентифікації даних. Існує єдина таблиця маркування підшипників, де описуються стандарти розмірного ряду виробу.

На підшипники наноситься інформація різного типу: від літерно-цифрових кодів виробництва або даних про продукт (місце чи дата виготовлення) до логотипів, які дозволяють захистити продукцію конкретного виробника від копіювання. Сучасне програмоване устаткування може використовуватися на вирішення широкого спектра подібних завдань.

Технологія маркування підшипників

Найбільш ефективним та економічним способом маркування підшипників є використання лазера. Залежно від матеріалу, з якого виготовлено конкретний виріб, може застосовуватись відповідна технологія:

  • гравіювання – під впливом енергії лазера на певній ділянці матеріал випаровується, у результаті з'являється поглиблення необхідного розміру та форми. Видалити його можна лише за допомогою ретельного шліфування;
  • маркування відпалу – використовується для металів, які здатні змінювати колір під впливом високої температури та кисню. При цьому поверхня залишається гладкою.

Лазерне маркувальне обладнання від компанії Domino здатне генерувати промені різної довжини. Внаслідок цього пристрої можуть використовуватися для нанесення високоточних зображень на різні типи основ, включаючи багато металів, пластику, а також кераміки.

Переваги лазерного маркування

Лазер – передова технологія маркування підшипників різного призначення. Його основними перевагами є:

  • висока точність та контрастність зображення. Завдяки цьому навіть тонкі лінії та дрібні елементи маркування залишаються чіткими та добре помітними;
  • гнучкість. Лазерне обладнання здатне адаптуватися до маркування різного розміру підшипників. Воно може однаково ефективно взаємодіяти з багатьма видами металів та іншими типами поверхонь;
  • мінімальний зовнішній вплив. Лазери не торкаються виробу в процесі роботи, тому нема потреби додатково фіксувати навіть дрібні та легкі елементи. Крім того, пристрої не мають термічної дії, яка потенційно може вплинути на форму виробу;
  • економічність. Завдяки здатності дистанційно наносити зображення, інструмент не зношується механічно, тому якість друку залишається стабільно високою. Крім того, лазер не вимагає витрат на витратні матеріали та технічне обслуговування. Після перенесення даних на поверхню підшипника, він не потребує будь-якої додаткової обробки;
  • стабільність. Дані, нанесені за допомогою лазера, не стираються під впливом високих термічних чи механічних впливів, кислоти, бензину чи мастила.

Лазер використовується для маркування підшипників за розмірами, нанесенням інформації про виробника, серію, партію товару та інших важливих для споживача даних.

Замовляйте професійне маркувальне обладнання Domino

Професійне обладнання Domino забезпечує ідеальне маркування підшипників по зовнішньому та внутрішньому кільцю. Воно має графічний інтерфейс користувача, що полегшує процес налаштування. Пропоновані нами лазери адаптовані до роботи у виробничому середовищі та є програмованим обладнанням, що забезпечує високошвидкісне точне маркування. Завдяки своїй компактності вони легко інтегруються у будь-яке виробниче середовище.

Компанія «Домінанта» надає послуги оренди та лізингу маркувальної техніки, займається її реалізацією та повним технічним обслуговуванням на території України. Зверніться до наших експертів та отримайте професійну допомогу у підборі обладнання для вирішення ваших завдань маркування.

Поділіться корисною новиною з друзями