news

Що являє собою промисловий струменевий принтер з безперервною подачею чорнила

11 грудня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Струменеві принтери є найбільш поширеним у наш час типом таких пристроїв і використовуються для друку на папері, плівці, металі, пластиці та багатьох інших матеріалах. В основу їх роботи можуть бути покладені різні методи:

 • краплеструминного друку з імпульсною подачею чорнила (DOD);
 • безперервного струминного друку (CIJ).

Принтери DOD функціонують шляхом викиду крихітних крапель чорнила (одна за одною) з точним розподілом кожної краплі на підкладці. Моделі з безперервним струменевим друком чорнило викидають із сопел постійним потоком.

Детальний огляд принтерів безперервного струменевого друку (CIJ)

Промислові струменеві принтери з безперервною подачею чорнила (CIJ) широко використовуються для маркування та друкування кодів на продукції та пакуванні. Основна сфера їх застосування – нанесення змінних даних:

 • термін придатності;
 • інформація про партію та продукцію;
 • серійні номери та промокоди.

CIJ-друк є безконтактним, універсальним рішенням для даних завдань, виділяючись високоякісним і точним нанесенням кодів на швидко рухомих виробничих лініях. Кодування кожного продукту сприяє підвищенню загальної ефективності обладнання.

Серед безлічі принтерів з безперервним струменевим друком особливо виділяються моделі Ax-серії від компанії Domino. Вони відрізняються простотою установки, універсальністю та можливістю друку на різноманітних матеріалах. Принтери Ax-серії забезпечують високу точність нанесення кодів на скляному пакуванні, саше, плівці та фользі, а також на трубах, профілях, кабелях та проводах.

Який принцип роботи принтерів CIJ

CIJ – це скорочена назва технології безперервного струменевого друку, де чорнило подається з резервуара і викидається через сопло для формування струменя. Під впливом високочастотних вібрацій він розбивається на безліч крапель меншого розміру. Частина їх заряджається електродами, потім загальний потік проходить через дефлекторні пластини, створюють електростатичне поле. Елементи, що отримали заряд, викидаються з головки, що друкується та направляються на виріб для формування повідомлення. Незаряджені краплі не відхиляються та повертаються до системи CIJ.

У процесі друку розчинник в основі чорнила випаровується, змінюючи їх в'язкість. Враховуючи значний вплив цього параметра на якість зображення, обладнання CIJ серії Ax від Domino має вбудований віскозиметр. Здійснюючи постійний контроль, принтер серії Ax автоматично регулює в'язкість, ініціюючи додавання розчинника (сольвенту) до чорнила для постійної підтримки оптимальних значень.

 

Без чорнил неможливий безперервний друк

Чорнило значною мірою впливає на якість друку, тому його вибір важливий не менше, ніж придбання принтера. Для досягнення ідеального результату воно має бути підібране під тип основи, забезпечувати достатню контрастність та довговічність принта.

Зображення з низькою чіткістю та контрастністю можуть призвести до збоїв у системах обліку або навіть викликати витратні відгуки окремих партій продукції.

Компанія Domino створює та виробляє чорнила, спеціально призначені для різних матеріалів, технологічних процесів та підкладок. Вони розробляються з урахуванням застосування в агресивних умовах. Таким чином, чорнило Domino забезпечує необхідну стійкість. Промаркована продукція не потребує особливо дбайливого поводження.

В асортименті компанії Domino представлені різні типи чорнил:

 • без вмісту МЕК (метил-етил-кетон);
 • високопігментовані;
 • придатні для контакту із харчовими продуктами;
 • спеціалізовані, що задовольняє специфічні вимоги різних галузей.

Чорнила для струминного друку (CIJ) Domino виробляються в різних кольорах, забезпечуючи максимальний контраст на різних поверхнях.

Принтери CIJ: гнучкість як стандарт

Деякі характеристики струменевого принтера з безперервною подачею чорнила (CIJ) роблять його універсальним і придатним для нанесення кодів та маркування в багатьох галузях промисловості, включаючи:

 • виробництво харчових продуктів та напоїв;
 • фармацевтику та медицину;
 • виготовлення дротів, кабелів та іншого.

Безконтактна технологія друку, реалізована в принтерах CIJ, робить їх відповідним вибором для маркування крихких продуктів. Головки, що друкують, встановлюються на відстані виробу. Він може змінюватися, що дозволяє маркувати вигнуті та нерівні поверхні. Якщо вам потрібно нанести код на банки, пляшки чи труби, принтер CIJ – ідеальне рішення.

Друкувальні головки CIJ можуть використовувати широкий спектр спеціалізованих чорнил для безпечного та якісного маркування:

 • високопігментовані білі та жовті для кабелів, автозапчастин та шин;
 • термостійкі – якщо після друку виріб чи продукт підлягає термообробці;
 • чорнило, спеціально розроблене для харчової промисловості, є безпечним при прямому контакті з їжею та відповідає вимогам законодавства.

Принтери CIJ від Domino відповідають стандартам IP65/66, додатково оснащені корпусами з нержавіючої сталі 316. Вони адаптовані до виробничих умов і можуть працювати в холодних, жарких, вологих та липких середовищах, які характерні для виробництва напоїв. Устаткування витримує агресивні процедури миття.

Інтегровані рішення для струминевого друку з безперервною подачею чорнила (CIJ)

У сучасних виробничих середовищах принтери повинні не лише друкувати. Устаткування CIJ серії Ax від Domino пропонує:

 • провідні промислові протоколи зв'язку для спрощення встановлення та автоматизації виробничих ліній;
 • підтримку концепції «Індустрія 4.0» для максимальної ефективності маркування;
 • автоматизацію та інтеграцію із системами комп'ютерного зору, що допомагає зменшити ризик людських помилок;
 • віддалений моніторинг, що попереджає операторів про майбутні проблеми до того, як вони фактично викликають порушення.

Domino має більш ніж 40-річний досвід у розробці промислових струменевих принтерів, що отримали безліч нагород. Як один із провідних лідерів у галузі маркування та кодування, компанія встановила галузевий стандарт для якості друку, надійності та універсальності.

Поділіться корисною новиною з друзями