news

Новий формат штрих-кодів: готуємося до SUNRISE 2027 року

10 жовтня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Протягом багатьох десятиліть у сфері торгівлі та логістики використовували штрих-коди стандарту EAN/UPC. З їхньою допомогою було просто ідентифікувати товар, дізнатися його вартість, розшифрувати інші дані. Але класичні символи більше не відповідають вимогам до автентифікації, відстеження та прозорості інформації про продукт.

Чинні стандарти постійно змінюються, тому потрібно йти в ногу з часом. Постійно зростаючим вимогам точно відповідають 2D штрих-коди. Усередині такого знака виходить зашифрувати більше важливої інформації. З їхньою допомогою легко задовольняти постійно зростаючі запити споживачів.

За допомогою даних, що передаються штрих-кодами 2D, вдається домогтися таких завдань:

  • прискорити процеси управління запасами на складі;
  • робити постійні закупівлі з дотриманням усіх правил і вимог;
  • краще ідентифікувати продукт;
  • завоювати довіру споживача до бренду.

Повністю перейти до нового стандарту штрих-кодів у точках продажу планується через кілька років - у промисловості встановлено конкретну дату для Sunrise (2027 рік). GS1 US® допоможе компаніям, що працюють у торгівлі, мають справу з попитом і пропозицією, а також дасть змогу постачальникам швидше почати використовувати 2D і відразу оцінювати всі переваги цього формату.

Рух до нових стандартів

Для POS перехід до оновленого формату штрих-кодів стане багатоетапним процесом. Ініціатива 2027 пропонує розроблений план, під час реалізації якого вийде використовувати штрих-коди 2D у всіх точках роздрібної торгівлі - від супермаркетів до невеликих магазинів. Остаточний перехід має відбутися до кінця 2027 року. 

Дуже важлива координація процесу з боку GS1 як нейтрального глобального стандарту. Вказівки та рекомендації в процесі переходу мають враховувати потреби кожної зацікавленої сторони. Це дасть змогу створити адаптоване універсальне рішення, яке однаково ефективно працюватиме по всьому ланцюжку під час формування вартості.

Які основні вимоги

Головний момент при підготовці до Sunrise 2027 - перетворення POS-систем, що використовуються в роздрібній торгівлі, для обробки штрих-кодів 2D. При цьому важливо зберегти максимальну ефективність під час роботи із замовленнями. Щонайменше вартість пошукової системи має містити можливість застосування глобального номера предмета торгівлі (Global Trade Item Number® або GTIN®), закодованого в новому форматі.

Якими будуть подальші вимоги та зміни в індустрії? Читайте цю статтю далі, щоб дізнатися більше про тестування в США та наступний крок до переходу на новий тип штрихкодування.

Як визначити можливості нововведення

Організація GS1 зі штаб-квартирою в США надасть спеціальні набори, за допомогою яких можна буде перевірити, як наносяться і працюють штрих-коди 2D. Комплект для тестування дасть змогу оцінити базову функціональність і виявити недоліки або прогалини в процесі сканування для їх подальшого усунення.

Набір включає два види сценаріїв - тільки з GTIN або з GTIN і додатковими елементами (наприклад, кодом партії). Вони призначені для штрих-кодів, схвалених для застосування в різних додатках у рамках системи стандартів GS1. У процесі тестування власники, постачальники та ритейлери отримують можливість обговорити алгоритми спільної роботи, щоб перейти на Sunrise 2027 просто і без зайвих проблем.

Якими були результати початкового тестування

Деякі працівники роздрібних мереж, зокрема продавці, вже скористалися комплектами для перевірки. Вони змогли розібратися в можливостях діючих систем і зрозуміти, з чим ті не справляються. Перший етап тестування дав кілька результатів. Наприклад, у роздрібних продавців виникли труднощі під час опрацювання ідентифікатора даних додатка (AI) GS1 (закінчення терміну дії тощо).

Труднощі, які виникли в процесі, пов'язані з тим, що в POS-системах і сканерах немає відповідних налаштувань, щоб обробляти і зберігати дані (AI) GS1. У ритейлерів з можливістю обробки GTIN + GS1 AI зберігалася не вся закодована інформація через системні обмеження. 

У багатьох точках роздрібної торгівлі було встановлено сканери зображень, але з ними теж виникли складнощі. Так, в обладнанні, здатному зчитувати штрих-коди 2D, були відключені відповідні налаштування. При запуску потрібного функціоналу для розширених можливостей обробки були необхідні оновлення.

Особливості тестування нововведень

Щоб перевірити можливості нового штрихкодування, кілька учасників процесу мають об'єднатися між собою. Це стосується як продавців роздрібної торгівлі, що використовують POS, так і постачальників обладнання, програмного забезпечення для нього. Усі, хто задіяний у процесі, мають бути залучені до впровадження нових стандартів щодо штрихкодів 2D.

Необхідність у загальній координації пов'язана з тим, що зацікавленим сторонам доведеться сканувати нові символи в системах, які відрізняються від тих, що використовуються в POS-терміналах (наприклад, при управлінні складом і під час приймання товарів у магазині). Щоб оцінити всі переваги та можливі ризики, важливо добре розібратися в додаткових способах і варіантах використання.

Тестування нововведень

У кожної компанії свої способи і технології для просування вперед. Зробити перший крок до впровадження нововведень дасть змогу набір для тестування. Його можна використовувати для встановлення базової лінії будь-якої системи, яка за планом взаємодіятиме з GTIN. Комплект стане в пригоді і для передачі вимог постачальникам рішень та розробникам компанії.

Перед тестуванням потрібно визначити, що саме хочеться перевірити. Після проведення пілотного проекту не завадить розробити детальний план реалізації та поступово впроваджувати його доти, доки штрих-коди 2D не стануть нормою.

Поділіться корисною новиною з друзями