news

Що таке термозбіжна плівка: особливості матеріалу

09 жовтня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Мало хто коли-небудь замислювався про те, що являє собою термозбіжна плівка. Це зручний, естетичний і надійний матеріал, призначений для різних типів і категорій товарів. Захищає вантажі від вологи, пилу, механічних пошкоджень і ультрафіолету, підходить для будматеріалів, дитячого харчування та іншої продукції.

Термозбіжна плівка застосовується в процесі пакування, її постійно закуповують для потреб промисловості. Вона виготовляється з різних матеріалів, але завжди зберігає приблизно однакові властивості. Варіантів термоупаковки багато, тому завжди можна знайти відповідний для конкретних цілей. Варто детально розглянути, що вона собою являє.

З чого роблять термозбіжну плівку

Усе залежить від того, про який тип виробу йдеться. Загальною особливістю всіх різновидів цього матеріалу є здатність стискатися при нагріванні. У підсумку плівка стає міцнішою і повністю відповідає габаритам товару, під час пакування якого використовується. Перелік матеріалів, що застосовуються при виготовленні, різноманітний:

  • ПВХ і поліолефін. Це основа пакувального матеріалу, яким проклеюють вигини упаковки по центру;
  • полівінілхлорид і поліетилен. Використовуються при виробництві термоусадочної трубки;
  • поліпропілен. На його основі роблять промислову термозбіжну плівку - вона товща і міцніша за інші, тому використовується для пакування великогабаритних предметів, штабельних вантажів.

Матеріали, які використовують виробники, також відрізняються за особливостями і характеристиками.

Навіщо потрібна термозбіжна плівка

Практично будь-яка людина добре знайома з глянцевим матеріалом з полівінілхлориду, призначеним для виготовлення пляшок. Але призначення термозбіжної плівки набагато ширше, тому її можна вважати універсальною. Наприклад, без неї не обходяться в таких випадках:

  • у процесі виготовлення ліків і продукції для повсякденної гігієни. Для нанесення захисного друку на зубні щітки та інші вироби використовують термозбіжну стрічку - різновид плівки;
  • під час продажу овочів. Як захисна обгортка для броколі або салату знадобиться матеріал, зроблений на основі поліпропілену;
  • у процесі виробництва соусів. Виріб у вигляді термозбіжного рукава можна зустріти на упаковках з майонезом або кетчупом;
  • при виготовленні човнів. Для захисту покриття від холоду взимку необхідна щільна промислова плівка.

При з'єднанні та ізоляції електропроводів теж не обійтися без одного з різновидів - стрічки. Розглянемо докладніше, в яких галузях затребувані різновиди матеріалу.

Термоусадочний рукав

Знайти його в продажу нескладно - достатньо пройтися будь-яким найближчим супермаркетом. У сфері товарів швидкого споживання цей виріб користується неймовірною популярністю. Для його виготовлення використовують, як правило, ПВХ (полівінілхлорид) або поліетилентерефталат, модифікований гліколем. 

Термозбіжний рукав, як правило, має невисоку максимальну швидкість усадки, це дає змогу уникнути спотворень під час друку. Щоб наносити на нього знаки і символи, варто використовувати інноваційне обладнання Domino N6 10i. Це струменевий принтер, який дасть змогу оцінити всі переваги цифрового друку і чудово підходить для термоусадочного рукава.

Обладнання Domino адаптоване під миттєву зміну завдань під час роботи, функціонує з мінімальними відходами носія. Під час друку необхідних змінних даних забезпечує високу чіткість і розбірливість символів, контрастність і швидкість нанесення. Ця машина добре підходить для друку на такому носії.

 

Вторинна термозбіжна плівка 

Цей матеріал відіграє важливу роль при просуванні продукції підприємства для роздрібних продавців. Що простіше буде останнім під час демонстрації товарів, то краще вони зможуть позиціонувати, рекламувати та продавати вироби, щоб на них точно звернули увагу покупці. Термозбіжна плівка в роздрібній мережі застосовується як захисна для товарів, що випускаються партіями.

Для простого і швидкого друку на такому носії варто придбати обладнання M-серії від Domino. У ньому передбачені технології для зручного нанесення етикеток з чіткими і точними символами і кодами змінних даних, що відповідають стандарту GS1. Це необхідно для безпроблемного відправлення та транспортування продукції. Завдяки спеціальним функціям можна повністю контролювати випуск етикеток.

 

Устаткування просте в обслуговуванні завдяки безінструментальній заміні друкарської головки та швидкій зміні стрічки. Його застосування на виробництві знижує ймовірність навіть мінімального простою. Установки серії M оснащені різними типами аплікаторів - для натискання і видування окремо або одночасно, протирання, подвійного нанесення тощо.

Domino пропонує ще один зручний спосіб нанесення маркування на термозбіжну плівку вторинної упаковки. Це термотрансферний принтер V320i, здатний дуже швидко виконувати завдання. З його допомогою на виробництві отримують від 40 до 96 упаковок за хвилину. За рахунок мінімізації простоїв такий показник значно підвищує ефективність підприємства.

Термозбіжна плівка для піддонів

Робиться з поліетилену товщиною 3-6 мм, обробленого пропановим тепловим пістолетом. Користується попитом як матеріал для стабілізації та захисту вантажів на піддонах. Для їх маркування відповідно до стандартів GS1 варто використовувати обладнання Domino M230i-P150. Його можна налаштувати так, щоб наносити кілька етикеток на різні боки піддона.

Ця установка має здатність до маркування палет за допомогою декількох етикеток і за допомогою відправки повідомлення оператору, який зможе швидко, безпечно і без порушень темпів виробництва нанести етикетку вручну. Далі досить відновити автоматичний процес.

 

Майбутнє термозбіжного пакування

Матеріал популярний у логістичній галузі, оскільки дарує багато переваг. За допомогою термозбіжної плівки вдається стабілізувати процес пакування товарів, захистити їх від вогкості та сміття в процесі перевезення. Це економічний і простий спосіб захисту від несанкціонованого розкриття - він особливо важливий під час виробництва і перевезення ліків, товарів для гігієни, продуктів харчування.

Застосування термозбіжної плівки в майбутньому невизначене через активізацію руху проти пластику. Але варто враховувати, що не всі матеріали, які вважаються шкідливими для екології, однакові за складом. Для поліетиленової плівки малої щільності, наприклад, використовують інертні типи сировини. У процесі виробництва не виділяються токсичні речовини, а надалі можлива дешева 100% переробка.

За допомогою термозбіжної плівки вдається створювати привабливі дизайни та маркування, що відповідає вимогам, що дає змогу зацікавити покупців. Під час її виробництва показники енергоспоживання та екологічних витрат нижчі, ніж під час виготовлення картону. Не можна забувати про різновиди матеріалу і його очевидні переваги для логістики. З урахуванням усіх перерахованих вище нюансів немає сумнівів, що термозбіжна плівка буде активно використовуватися в майбутньому.

Поділіться корисною новиною з друзями