news

Найкращі способи друку на блістерних пакуваннях

11 березня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Блістерне пакування – це термін, що описує різні типи попередньо сформованого пластикового пакування, що складається з ПЕТ (поліетилентерефталату) або ПВХ (полівінілхлориду), з термоформованими порожнинами чи кишенями. Воно створюється для захисту різних споживчих товарів у таких сферах, як виробництво фармацевтичних препаратів, електроніки та іграшок.

Блістерне пакування може захистити продукцію від різних зовнішніх факторів:

 • вологість;
 • забруднення;
 • фізична дія;
 • ультрафіолетове випромінювання (за умови використання відповідного типу пластику).

Загальні витрати на пакування можуть бути значно знижені, оскільки блістерне пакування виключає необхідність у додаткових картонних коробках.

Продукція, упакована в блістери, повинна містити відповідне кодування та маркування відповідно до законодавства. Однак виробники можуть поставати перед труднощами під час нанесення кодування на блістерне пакування. Розгляньмо деякі з найпоширеніших проблем.

З якими проблемами стикаються виробники під час нанесення кодів на блістерне пакування?

Якість коду

Усі коди повинні бути машиночитаними та відповідати розмірам та типу основи, на якій вони друкуються. У блістерному пакуванні зазвичай використовується фольга, тому для відповідності галузевим стандартам технологія повинна забезпечувати друк з високою роздільною здатністю на цьому типі матеріалів. Якщо коди не будуть чіткими, чистими чи ясними, вони не пройдуть контроль якості, що призведе до дорогих простоїв, втрати продукції та збільшення витрати чорнила.

Обробка продукції

Для нанесення кодів на потрібні ділянки продукція повинна подаватися на головку друку послідовно і контрольовано.

Типи пакувальних матеріалів

Для блістерного пакування характерне використання спеціальних пакувальних матеріалів, наприклад, фольги або Tyvek®. Залежно від типу основи виробники повинні вибрати відповідне чорнило, яке забезпечуватиме швидку адгезію. При контакті з іншими поверхнями після друку інформація повинна залишатися чітко помітною, тому необхідно використовувати барвники з мінімальним часом висихання.

Швидкість виробничої лінії

Великі обсяги виробництва іграшок, фармацевтичних товарів та електроніки створюють проблеми, пов'язані з підтриманням точності, ефективності, контролем якості та запобіганню простоям. При зміні продукту, що кодується, і, відповідно, системи кодування ручні процеси також можуть займати багато часу.

Які рішення доступні виробникам, які бажають друкувати на блістерних пакуваннях?

Залежно від складності коду, що наноситься на блістерне пакування, а також від матеріалу підкладки, виробники можуть використовувати різні технології.

Лазерна, термоструминна (TIJ) та термотрансферний друк (TTO) – це гнучкі та економічно ефективні рішення з тривалим періодом безвідмовної роботи. Вони підходять для нанесення зображень високої якості та сприяють дотриманню законодавства навіть при роботі з матеріалами, які складно маркувати.

Рішення, що відповідає вашим вимогам, визначатиметься рядом важливих факторів:

 • тип основи для друку;
 • специфіка товару;
 • інформація, яка має бути у кожному коді.

Компанія Domino може надати зразки друку на матеріалах замовника надрукованих на швидкості виробничої лінії.

Кодувальні та маркувальні рішення Domino для блістерного пакування

Лазер – Серія D

Лазерні принтери серії D можуть друкувати кілька рядків тексту та забезпечують гнучке, високошвидкісне та високоякісне кодування на різних матеріалах. Вони здатні виконувати як людиночитані, так і двовимірні коди DataMatrix, а також рішення, що відповідають директивам із серіалізації або іншим вимогам щодо відстеження.

Устаткування не потребує використання чорнила або розчинників, що мінімізує витрати ресурсів та час сушіння. Клас захисту IP65 робить їх придатними навіть для найсуворіших умов експлуатації. Серія D може керуватися віддалено, а унікальна сканувальна головка i-Tech є найшвидшою у своєму роді. Вона відрізняється надійністю, компактністю та можливістю регулювання.

Термоструминні принтери (TIJ) – серія Gx

Наш асортимент термоструминних принтерів серії Gx являє собою універсальні, легко інтегровані та прості в управлінні пристрої. Вони є відмінним вибором для маркування блістерних пакувань на високій швидкості з графічною якістю до 600 точок на дюйм.

Принтери серії Gx ідеально підходять для:

 • кодування за партіями та датами;
 • створення складних форматів кодів;
 • вагової перевірки;
 • відстеження у FMCG-індустрії.

Пристрої забезпечують читання коду на рівні Grade A (ISO 15415) при використанні Domino чорнила для кодів DataMatrix високої щільності. Вони повністю відповідають фармацевтичним нормам (EU FMD, US DQSA), узгоджено зі стандартом GS1, проходять перевірку 21 CFR Part 11.

Термоструминні принтери створюють стійкі до стирання та подряпин коди, логотипи та графіку на електронних компонентах, металі, алюмінії або друкованих платах. Швидкий час висихання і відмінна адгезія забезпечують оптимальну продуктивність на виробничих лініях, що швидко рухаються.

Що стосується технічного обслуговування, серія Gx практично його не потребує. Достатньо регулярно замінювати картриджі в принтері.

Термотрансферний друк (TTO) – принтери серії V

Термотрансферні принтери серії V від Domino підходять для нанесення кодування на блістерне пакування та забезпечують друк змінних даних та графіки у реальному часі. Це дозволяє створити оригінальне пакування, що надає споживачам необхідну інформацію відповідно до галузевих вимог.

Високотехнологічна модель принтера Domino V320i вміщує найдовші рулони стрічок у галузі, що дозволяє скоротити час на технічне обслуговування та значно підвищити продуктивність виробничої лінії. Стрічковий привід i-Tech забезпечує чітке кодування, підтримуючи постійний натяг стрічки, оптимізуючи швидкість виробництва та практично виключаючи простої.

Термотрансферні принтери серії V мають найнижчу загальну вартість володіння. Вони можуть бути встановлені практично на всі види фіксаторів, що зводить витрати на установку до мінімуму. Вага серії V знижена на 40%, що також зменшує екологічний вплив та вуглецевий слід.

K600G – рішення Domino для цифрового друку на блістерному пакуванні

Лінійка Domino K600G – це рішення для цифрового друку на блістерній фользі та потокового кодування для серіалізації продукції у фармацевтичній галузі. У співпраці з Gallarus, інноватором у фармацевтичній галузі, та SeaVision, експертами галузі медико-біологічних наук, компанія Domino створила це інноваційне рішення для друку високої роздільної здатності, що відповідає потребам фармацевтичних виробників у рамках концепції Pharma 4.0 та Цифрової трансформації.

Надаючи можливість модифікації пакування, продукція K600G надає виробникам можливість гнучко реагувати на зміни законодавства та створювати нові варіації маркування, не покладаючись на зовнішніх постачальників пакування. Що стосується роботи маркувальників, виробники можуть очікувати високоякісного та надійного друку з роздільною здатністю 600 точок на дюйм та відмінними можливостями друку у відтінках сірого. K600G наносить зображення плавно по всій ширині полотна зі швидкістю 60 м/хв.

Враховуючи, що серіалізація на рівні пакування стала глобальною вимогою у фармацевтичній галузі, очікується подальше посилення стандартів. Цілком можливо, що для підвищення безпеки пацієнтів та зниження помилок новим зобов'язанням незабаром стане маркування окремих блістерів або навіть осередків блістер-пакування. З огляду на це K600G надає локальне рішення для друку змінних даних, включаючи кодування на рівні одиниці продукції, що забезпечує вищий рівень відстежуваності у всьому логістичному ланцюжку.

Для досягнення оптимального рівня ефективності K600G може постачатися з унікальним програмним забезпеченням із можливостями штучного інтелекту – Nucleus 4.0 (заснованого на стандартах Industry 4.0). Воно адаптоване для збору, аналізу та навчання на основі всієї виробничої інформації, що надходить. Водночас програмне забезпечення здатне надавати інтелектуальні рішення для максимізації загальної ефективності обладнання та повернення інвестицій.

Зв'яжіться з представниками компанії «Домінанта», щоб отримати індивідуальну консультацію щодо організації маркування блістерного пакування та підбору обладнання для вашої виробничої лінії.

Поділіться корисною новиною з друзями