news

Дизайн для стійкості: використання багаторазового та переробного пакування

12 березня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Економіка вторинного використання пакувальної продукції переживає бум. Дедалі більше брендів вивчають можливості впровадження багаторазового та переробного пакування при цьому забезпечуючи споживачам очікувану якість та обслуговування – у магазині, вдома та в інтернеті.

Цю статтю ми присвятимо стійкому дизайну пакувального матеріалу, де детально розглянемо різні моделі багаторазового використання та обговоримо доступні рішення щодо кодування. Розуміння цих принципів та технологій допоможе брендам відповідати нормативним вимогам, а також інформувати та взаємодіяти зі споживачами.

Фокус – на стійкості

В останні роки уряди багатьох країн почали змінювати законодавство з метою переходу до економіки замкнутого циклу у сфері пакування. Нові правила вимагають поетапної відмови від пластику одноразового, первинного, і який не підлягає переробленню та дослідження варіантів виробництва багаторазових товарів та переробної пакувальної продукції:

 • стратегія Європейської комісії з використання пластмас в економіці замкнутого циклу спрямована на те, щоб до 2030 року все пластикове пакування могло застосовуватися повторно або перероблятися. Крім того, у січні 2021 року Європейський Союз ввів податок на все неперероблене пластикове сміття, вироблене окремими його державами-членами;
 • Уряд Великобританії підкреслив свою відданість економіці замкнутого циклу. 1 квітня 2022 року було введено новий податок на пластик, який зобов'язані сплачувати компанії, які виготовляють або імпортують до Великобританії пластикове пакування, що містить менше ніж 30% переробленого матеріалу;
 • у США відділ пластмас Американської ради з хімії (АСС) поставив амбітні цілі зі збирання, перероблення та відновлення пластмасової продукції, включаючи зобов'язання повторно використовувати 100% пластикового пакування до 2040 року;
 • у Китаї Міністерство екології та навколишнього середовища спільно з Національною комісією з розвитку та реформ у вересні 2021 року представили п'ятирічний план з виведення з обігу одноразових пластикових пакетів, що не підлягають біорозкладанню.

Багато брендів також пообіцяли зробити своє пакування більш екологічним до 2025 року. Крім того, понад 500 організацій підписалися під глобальним зобов'язанням Фонду Еллен Макартур щодо створення нової економіки пластмас, в якому визнається, що для зниження потреби в одноразовому пластиковому пакувальному матеріалі необхідно вивчити моделі повторного використання.

Багаторазове та перероблене пакування також завойовує популярність на рівні користувача. Дослідження 2021 року Голосу споживача (Voice of Customer) («Спосіб життя» від Euromonitor International) виявило популярність, що зростає, багаторазової та переробної пакувальної продукції. У різних регіонах відсоток користувачів, які визнали такі рішення більш екологічними та безпечними для навколишнього середовища, виглядає так:

 • Латинська Америка: 43%;
 • Північна Америка: 44%;
 • Європа: 44%;
 • Азія: 40%;
 • Близький Схід та Африка: 32%.

Подальші дослідження показують, що багато хто готовий випробувати багаторазові та перероблені альтернативи. Британська компанія захисту прав споживачів Which виявила, що 75% їх користувачів готові купувати таке пакування. Агентство з аналізу світового ринку Mintel повідомляє, що 54% ​​покупців харчових продуктів та напоїв у США цікавляться програмами багаторазової тари.

Можливості для брендів, що вивчають моделі повторного та багаторазового використання

Фонд Еллен Макартур підрахував, що у глобальному масштабі заміна всього 20% одноразової пластикової пакувальної тари на багаторазові альтернативи дозволить заощадити щонайменше 10 мільярдів доларів США.

Вигоди не обмежуються скороченням витрат на пакування та транспортування. Моделі повторного використання та перероблення можуть сприяти:

 • покращенню загального споживчого досвіду;
 • підвищенню лояльності до бренду;
 • генерації цінних даних та інформації для прийняття бізнес-рішень.

Далі ми розглянемо різні моделі повторного використання та перероблення, орієнтовані на споживача, та обговоримо доступні варіанти та можливості для брендів у кожній області.

Повторне використання вдома

Ця модель передбачає, що споживач зберігає пакування і періодично наповнює його новим продуктом у міру потреби. Повторне застосування може бути вдалим рішенням для інтернет-торгівлі та традиційних роздрібних магазинів. Однак для брендів, що працюють в онлайн-просторі, вона пропонує значні переваги, про які ми докладніше розповімо нижче.

Модель повторного використання пакування в домашніх умовах підходить для безалкогольних напоїв, товарів для дому та засобів особистої гігієни. Можливі способи реалізації такого підходу включають:

 • купівлю великих пакувань та продуктів у стандартному форматі для багаторазового наповнення;
 • зменшення обсягу коштів внаслідок створення капсул, таблеток та концентратів, які можна розводити водою в домашніх умовах.

Пакування, призначене для моделей повторного застосування, як правило, більш екологічне порівняно з оригінальним. Для виготовлення можуть використовуватися легкі або тонкі матеріали (наприклад, гнучкі пакети замість жорстких пластикових контейнерів).

Рішення для повторного застосування в домашніх умовах є особливо ефективними для платформ електронної комерції. Великий запас продукту разом із багаторазовим пакуванням меншого розміру – зручне рішення, яке може підвищити лояльність до бренду та стимулювати повторні продажі. Будь-який споживач, що інвестує в багаторазову тару, найімовірніше, буде купувати додатковий товар у майбутньому, відкриваючи для компаній можливість залучити постійних покупців.

Бренди, що займаються електронною комерцією, не обмежені простором на полиці у супермаркеті. Вони отримують можливість надати більшу кількість пропозицій, потенційно дозволяючи споживачам змішувати та поєднувати смаки та аромати, щоб знайти ідеальний варіант.

На змінне пакування будуть поширюватися ті ж вимоги до кодування та маркування, що і на традиційні споживчі товари, хоча їх розмір може бути значно меншим за оригінальне пакування. Бренди, що вивчають моделі повторного використання вдома, можуть розглянути можливість нанесення QR-кодів для додаткової інформації споживачам. У них можна зашифрувати інструкції із заповнення оригінальних пакувань, а також персоналізовані звіти про те, наскільки вдалося скоротити кількість відходів.

Поповнення на ходу

Відповідно до цієї концепції покупець може принести свій контейнер у магазин для наповнення продуктами. Це дуже зручно при покупці товарів на вагу.

Модель поповнення на ходу підходить для використання з усіма видами продукції швидкого вжитку. Такий підхід подобається клієнтам, оскільки дозволяє їм купувати безпосередньо товар та допомагає уникнути непотрібних витрат. На ринках із низьким рівнем доходу можливість такого способу поповнення запасів може зменшити потребу в одноразових пакетах.

Подібні рішення можуть допомогти задовольнити прагнення покупців до більшої персоналізації, пропонуючи їм практичну можливість вибрати та змішати ідеальне поєднання смаків. Бренди виграють від такого підходу внаслідок отримання інформації про споживачів, збираючи дані про їх побажання.

До рішень для поповнення запасів на ходу також можуть пред'являтися вимоги щодо кодування та маркування. Наприклад, для інформування споживача про наявність алергенів у харчових продуктах та напоях. Ця вимога може бути виконана за допомогою друкованих етикеток, що наклеюються на пакування після наповнення. Бренди можуть використовувати їх для створення додаткової точки контакту зі споживачем після того, як він залишає магазин. Наприклад, за допомогою QR-кодів, де буде зашифрована корисна для покупця інформація про акції або програму лояльності.

Бренди, що створюють власне багаторазове пакування, нерідко наносять на неї постійне маркування для ефективного відстеження (наприклад, за допомогою лазерного кодувальника). Позначення зазвичай вказують  тип продуктів, який може безпечно зберігатися всередині, а також наносяться спеціальні мітки, щоб уникнути надлишкового заповнення, щоб не зашкодити цілісності або зовнішньому вигляду пакування.

Попереднє наповнення

У такому разі бренд зберігає право власності на пакування продукту, яке призначене для повернення з метою очищення та повторного наповнення. Моделі попереднього наповнення включають традиційну роздрібну торгівлю, також відому як «повернення на ходу», і рішення електронної комерції, або «повернення з дому». В обох системах зі споживачів зазвичай стягується депозит, що покриває вартість пакування, яке повертається бренду для очищення і повторного наповнення.

Моделі попередньої заправки давно використовуються в пивоварній промисловості, де скляні пляшки та кеги повертаються та заповнюються на броварнях по всій Європі та Азії. У молочній галузі таке рішення реалізовано через послуги традиційної доставки молочних продуктів та місцеві супермаркети. Такі системи поширені над ринком побутових енергоносіїв – це зворотні газові балони. Останнім часом такі платформи, як Loop та Return, Refill, Repeat від Beauty Kitchen, намагаються здійснити революцію в області попереднього заповнення для брендів у більшій кількості галузей.

Подібні схеми можуть дозволити створити якісніше або функціональніше пакування, яке здатне принести значну вигоду користувачам та підприємствам. Наприклад, багаторазовий контейнер для морозива Häagen-Dazs з нержавіючої сталі від американської компанії Loop має подвійні стінки, завдяки чому продукт усередині довше зберігається замороженим, а зовнішня поверхня контейнера залишається приємною на дотик.

Що стосується кодування та маркування продукції, існує кілька рішень для брендів, які прагнуть відповідати вимогам регулювання, налагодити зв'язок зі споживачами та отримувати цінну бізнес-інформацію.

Спеціальні коди, до яких належать терміни придатності та номери партій, повинні зберігатися протягом усього періоду служби пакування та видалятися після її повернення для очищення та повторного використання. Можна застосовувати етикетки, що наклеюються (їх легко прибрати після повернення пакувальної продукції) або стирається чорнило, яке можна видалити в процесі завершального промивання.

Крім того, є сенс використання постійних рішень для кодування, таких як лазерні кодувальники. Унікальні 2D-коди можуть застосовуватися для полегшення повернення товару клієнтом, відстеження його життєвого циклу та збору інформації про уподобання споживачів. Оскільки дані у 2D-кодах можна оновлювати, постійний код може також включати відомості про конкретну партію, вміст алергенів та термін придатності. Ця інформація оновлюватиметься при кожному наповненні тари новим продуктом. Ті ж коди можуть бути використані як додаткові точки контакту з клієнтами для подальшої взаємодії з брендом.

Поради брендам, що вивчають можливість повторного використання та підвищення екологічності пакування 

Виберіть оптимальну модель для свого бізнесу

Немає універсального рішення для екологічного пакування. Вибір оптимального варіанту залежатиме від особливостей вашої галузі, продукції, можливостей ланцюжка постачання та стандартних роздрібних точок продажу.

Якщо ви не можете вибрати модель повторного використання, що підходить для вашого бізнесу, можна розглянути інші рішення в галузі екологічного пакування, включаючи перероблений метал і пластик, а також альтернативи, що компостуються.

Зробіть пакування простим та доступним

Споживачі готові використовувати екологічний пакувальний матеріал, але вони прагнуть зручності. Простота одноразового пакування є величезною перешкодою для поширення тари, що передбачає повторне використання. Будь-яка модель повинна розроблятися з урахуванням потреб кінцевого користувача, щоб максимально спростити процес купівлі, поповнення, повернення чи перероблення. Також важливо продумати ціноутворення та забезпечити конкурентоспроможні ціни на депозити та початкові закупівлі.

Використовуйте кодування та маркування, щоб покращити якість обслуговування

Змінні двовимірні коди (QR-коди), орієнтовані на споживача, можуть приносити серйозні переваги компаніям, які займаються питаннями повторного використання пакувальної продукції. Розгляньте можливість створення посилання на додаток для конкретного бренду, щоб ваші споживачі могли відстежувати покупки, поповнення запасів та збережене пакування, а також надавати персональну інформацію про харчування, рекомендації щодо продуктів та винагороди за лояльність. Ті ж коди можуть заохочувати соціальний обмін та відгуки або надсилати споживачів до отримання додаткової інформації (наприклад, інструкції щодо повторного використання).

Компанія Domino готова допомогти

Якщо ви розглядаєте можливість переходу на багаторазове пакування та хочете обговорити доступні рішення щодо кодування та маркування, будь ласка, зв'яжіться з нами.

Як лідери галузі в області маркування, ми працюємо над тим, щоб допомогти нашим клієнтам мінімізувати ризики, пов'язані з розробкою стійких рішень. Ми надаємо консультації щодо вибору оптимального підходу, який здатний забезпечити відповідність нормативним вимогам.

Компанія Domino завжди готова допомогти вам. Експерти порекомендують, як краще виробляти продукцію, щоб її гідно оцінили роздрібні торговці та споживачі, якій довірятимуть усі, хто піклується про навколишнє середовище.

Поділіться корисною новиною з друзями