news

Яка машина для пакетного кодування найкраще підходить для вашого бізнесу?

15 березня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Асортимент сучасного обладнання для кодування та маркування широкий як ніколи раніше. Якщо ви не є фахівцем у даній сфері, то, напевно, здивуєтеся різноманітності способів друку звичайного терміну придатності. Результатами такої великої кількості варіантів є, з одного боку, можливість вибрати найбільш економічне та ефективне рішення, з іншого – серйозні складнощі, пов'язані з необхідністю вивчення великої кількості речень.

Вибираючи відповідну машину для кодування партій (пакетного кодування) з асортименту, який пропонує компанія «Домінанта», необхідно вміти розумітися на технологіях, оскільки відмінності між ними суттєві. Це може ускладнювати пошук ідеального рішення для вашої виробничої лінії.

Однак не варто турбуватися, оскільки наші експерти з кодування завжди готові надати підтримку. У цьому блозі ви дізнаєтеся про найбільш ефективні та економічні рішення для унікальних потреб вашої компанії.

Індивідуальний вибір обладнання для пакетного кодування є абсолютною необхідністю для безперешкодного переміщення продукції по всьому ланцюжку постачання. При цьому компанії можуть мати величезні відмінності в розмірі, кількості виробничих ліній, специфічних вимогах галузі й т. д. Експертні рекомендації допоможуть визначити, яка машина для кодування партій заслуговує на вашу особливу увагу.

Які фактори слід враховувати під час вибору обладнання?

У різних галузях промисловості потрібні машини для кодування партій, здатні наносити коди та дані на різні види продукції та пакування. У зв'язку з цим необхідно враховувати:

 • тип колодок і продукту;
 • швидкість виробничої лінії;
 • заводські умови та інші фактори.

У цій статті ми познайомимо вас із технологіями, які впроваджує та підтримує компанія Domino, та розповімо про те, як вони застосовуються у різних галузях. Ця інформація допоможе прийняти обґрунтоване рішення на користь тієї чи іншої машини для пакетного кодування, яка найкраще задовольнятиме потреби вашого бізнесу.

Що таке кодування партії?

Почнемо з основ, які, мабуть, вам вже відомі, але разом розберемося. Кодування партії — це процес додавання ідентифікаційного коду, що зазвичай складається з комбінації букв і цифр, до набору однорідних продуктів, випущених в один і той же час, на одній лінії й в одному місці.

Нанесення таких кодів є важливим елементом для забезпечення можливості відстеження, що дозволяє стежити за кожним окремим продуктом на всіх етапах виробництва, обробки та розподілу. Фактично в деяких країнах запровадили спеціальні закони, що вимагають наявності унікального коду для всіх етапів виготовлення, доставки та навіть у точках продажу.

Вимоги щодо відстеження продукції в Україні далеко не такі суворі. Але для підприємств не зайве мати можливість легко створювати коди для точного контролю своєї продукції від процесу виробництва до кінцевого відвантаження.

Значення кодування партій

Кодування партій відіграє ключову роль у промисловості, виробництві харчових продуктів та напоїв, а також у фармацевтичній та автомобільній галузях.

Крім функції забезпечення відстеження, коди дозволяють простежити переміщення готового продукту за межами виробничої лінії – на етапах підготовки та розподілу.

Як це відбувається? Індивідуальні номери партій формуються з комбінації різних ідентифікаційних кодів, які стосуються продукту, виробничої лінії, дати, часу виготовлення тощо. На основі цих змінних створюється код, що супроводжує продукт протягом усього його існування.

Уявіть ситуацію: покупець купує два ідентичні товари у супермаркеті з однаковим складом, вироблених за тією ж технологією. Однак, якщо вони виготовлені в різні дні, на різних лініях або за допомогою інгредієнтів від різних постачальників, номери партій відрізнятимуться.

Оскільки продуктова база диверсифікована між декількома галузями, правильне кодування стає ще важливіше, ніж будь-коли. Велика різноманітність продуктів потребує застосування відповідної кількості кодів. Водночас використання індивідуальних кодів дає змогу точно ідентифікувати браковані партії та обмежити збитки у разі відкликання продукції.

Якщо у споживача, роздрібного продавця або учасника ланцюжка постачання виникає проблема з продуктом, код дозволяє простежити місцеперебування кожної одиниці та організувати цілеспрямований відгук конкретної партії. Оскільки можна виділити товари, випущені з порушеннями, непередбачені витрати істотно скорочуються.

Продукти з однаковими кодами партій можуть бути відкликані з продажу з меншими витратами для виробника. Розмір збитків визначатиметься лише обсягом виробництва бракованого товару.

Види машин для пакетного кодування: ручні проти автоматичних

Ручні рішення для кодування партій

Ручні пристрої для маркування зазвичай використовуються невеликими виробниками, що випускають обмежений асортимент продукції. Прикладами такого обладнання є:

 • традиційні гарячі штампи;
 • чорнильні подушечки;
 • стікерувальні машинки.

Найчастіше такі рішення використовуються під час виробництва товарів, що мають обмежене поширення.

Напівавтоматичні рішення для пакетного кодування

Механізми приводяться в дію електронним приводом та наносять коди, але не інтегруються в автоматичні лінії подачі. Доводиться переносити вручну продукцію, яка підлягає маркуванню.

Рішення для автоматичного пакетного кодування

Автоматичні механізми наносять дані на продукцію в міру її руху виробничою лінією без втручання оператора. Після встановлення параметрів маркування пакетного кодера подача продукції та друк виконуються автоматично до моменту, коли потрібно змінити продукт або код. Таке обладнання є найкращим вибором для великосерійного виробництва або автоматизованих виробничих ліній.

Вибір між контактною та безконтактною технологією кодування

Все обладнання для пакетного кодування поділяється на дві основні категорії: контактні та безконтактні. Вибір відповідного типу пристроїв залежить від галузі та особливостей виробленої продукції.

Контактні маркувальні машини

Контактні маркувальні машини вступають у безпосередній контакт з поверхнею продукту, що кодується або пакування. Рішення для контактного пакетного маркування включають традиційні гумові або металеві штампи, а також автоматичні машини термотрансферного друку (TTO).

Безконтактні маркувальні машини

Устаткування для безконтактного пакетного кодування фізично не стикається з поверхнею продукту, що кодується. Перенесення даних відбувається внаслідок впливу лазера або розпилення чорнила, при цьому джерело знаходиться на певній відстані від виробу. Безконтактні машини підходять для виробництва, що вимагає частої зміни кодів партії. Приклади таких рішень для пакетного кодування включають струменеві пристрої з безперервною подачею чорнила (CIJ) та термоструминні принтери (TIJ), а також лазерні кодувальники.

Особливості технологій пакетного кодування

Термотрансферний друк

Термотрансферні принтери Domino серії V можуть використовуватись на високих швидкостях для нанесення якісних кодів на гнучкі плівки та етикетки. Друк TTO є кращою технологією для пакетного кодування готових продуктів та напівфабрикатів. При цьому принтери інтегруються в пакувальне та технологічне обладнання для потокового обертання товарів, запаювання лотків або поміщення готової продукції в зип-пакети.

У рішеннях TTO код переноситься безпосередньо на пакування або етикетку продукту за допомогою тепла, що подається на фарбувальну стрічку в заданій цільовій ділянці, тому для кодування друкувальна головка повинна повністю торкатися області друку.

Коли струменевий друк є гарним варіантом?

Принтери безперервного струменевого друку Domino Ax-Series використовуються у різних галузях, включаючи харчову, виробництво напоїв та промислові сектори. На відміну від інших струменевих пристроїв безперервної дії, Ax-Series спеціально розроблені для того, щоб витримувати суворі умови заводського середовища. Це обладнання підходить для друку на різних поверхнях.

Ax350i  та Ax550i поміщені у товстий металевий корпус. Пристрої пристосовані до роботи на виробничих швидкостях, вони можуть кодувати на будь-які поверхні – від тонкої пластикової плівки до товстого рифленого металу. Це робить CIJ чудовим варіантом для різних типів виробництв.

Термальний струменевий принтер Gx

Доповнює асортимент обладнання з безперервною подачею чорнила (CIJ) лінійка термоструминних принтерів серії Gx. Вони призначені для безконтактного маркування, здатні забезпечувати високу якість друку під час роботи на великих швидкостях. Завдяки таким характеристикам пристрої серії Gx ідеально підходять для масового кодування ліків та медичних виробів, дозволяючи наносити складні коди та повідомлення.

Коли використовується обладнання для лазерного маркування?

У деяких ситуаціях найкращим варіантом є застосування технології пакетного кодування без чорнила. Наприклад, виробникам напоїв часто потрібно друкувати коди партій на жерстяних банках, а також на скляних чи пластикових пляшках. Для вирішення цих завдань знадобиться обладнання, здатне наносити зображення на фольговані пломби, пластик або скло (наприклад, лазерний кодувальник).

Відповідна технологія використовується в довговічних CO2-лазерах Domino серії D та волоконних лазерів F. Це високошвидкісні лазерні маркувальники, адаптовані до роботи у жорстких умовах. Пристрої здатні наносити коди на широкий спектр предметів та матеріалів: скло, пластик, фольгу та метал.

Варіанти обробки інформації про партійний код

Одним з основних моментів при виборі машини для пакетного кодування є те, як ви хочете обробляти дані. Існують різні варіанти, починаючи від ручного введення інформації та закінчуючи повною автоматизацією процесу маркування.

Ручне керування даними

Введення даних безпосередньо на машину для пакетного кодування для друку на продукті або пакуванні – це найпростіший метод. Використовуючи готовий шаблон коду або дизайн етикетки оператор вводить потрібну інформацію, а потім обладнання відтворює код на продукті. Недоліком такого підходу є високий ризик помилок кодування: якщо оператор допустить неточність, це може призвести до відкликання цілої партії товарів.

Напівавтоматичне керування введенням

Для виробників існує варіант напівавтоматичного контролю даних, коли пакетний кодер може автоматично заповнювати шаблон етикетки або коду на основі необхідної інформації. У такому разі оператору потрібно вводити дані з певних категорій (наприклад, дата, код продукту, номер рядка тощо) у програмне забезпечення, яке потім перетворює дані на кінцевий код для друку. Все обладнання для пакетного кодування Domino має вбудований інтерфейс QuickStep Domino, який дозволяє операторам розробляти етикетки й структуру коду, а також автоматично вбудовувати введену вручну інформацію в дизайн.

Повністю автоматизований контроль даних

Завдяки використанню програмного забезпечення для кодування партій, таке рішення є найбільш просунутим. Устаткування можна інтегрувати в наявну систему постачання для формування номерів партій на основі даних про продукт. При цьому пристрої автоматично створюватимуть коди для етикетування.

Програмне забезпечення Domino QuickDesign для автоматизації кодування та дизайну етикеток суттєво розширює можливості принтерів Domino, дозволяючи:

 • інтегруватися в системи MES та ERP;
 • точно збирати та обробляти дані;
 • автоматично перемикати повідомлення.

Система автоматизації кодування усуває необхідність участі людини, що призводить до меншої кількості помилок, скорочення часу простою та розширення можливостей оператора для виконання завдань в інших місцях виробничого цеху.

Основні галузі промисловості та найбільш відповідні технології

Для різних галузей промисловості потрібні різні машини для пакетного кодування. Далі ми наведемо типові рішення для маркування продукції в деяких з основних сфер. Якщо ваша галузь не увійшла до огляду, зв'яжіться з нами, щоб отримати додаткову інформацію. Ви також можете ознайомитися з технологіями кодування та маркування, що використовуються у конкретних сферах, у нашому блозі.

Промисловість та виробництво

Машини для пакетного кодування часто використовуються в промисловості для різних продуктів з унікальними трекінговими та партійними кодами виробника. Серед такої продукції – кабелі та дроти, автомобільні та аерокосмічні деталі, електронні компоненти.

У цій галузі часто потрібне нанесення кодів на вигнуті або нерівні поверхні, що потребує застосування безконтактних промислових принтерів. Такі маркувальні машини можуть бути використані для заміни складних ручних процедур друку для прискорення процесу виробництва.

Принтери Domino Ax, що використовують технологію безперервного струменевого друку, розроблені з урахуванням вимог промисловості. Вони спроєктовані таким чином, щоб витримувати важкі умови, які часто зустрічаються у виробничих середовищах. При цьому пристрої можуть друкувати на різних поверхнях, включаючи гіпсокартон, дерево та товстий рифлений метал.

Виробництво харчових продуктів та напоїв

Партійні коди відіграють важливу роль для виробників та реалізаторів харчових продуктів та напоїв, а також для їх роздрібних клієнтів. У цій галузі вибір технології маркування здійснюється залежно від особливостей основи друку. Виробникам доводиться враховувати тип пакувальних матеріалів, а іноді навіть характеристики самого продукту (як у разі маркування курячих яєць).

Серія принтерів Domino Ax з використанням технології безперервного струменевого друку є ідеальним рішенням для кодування партій різних харчових продуктів та напоїв, включаючи скляні банки, пластикові пляшки та картонні коробки. Водночас термотрансферні принтери Domino V-Series відмінно підходять для друку на пакуванні з гнучкої плівки, картону, що ламінує, і стоячих пакетах.

При виробництві інших продуктів оптимальним рішенням може виявитися безчорнильна технологія. Наприклад, при маркуванні напоїв для друку партійних кодів на дні банок з пивом, пляшок з вином або водою буде потрібна система, здатна друкувати на фольгових пломбах, ПЕТ і склі. Таке рішення можна знайти серед надійних лазерних вуглекислотних маркувальників серії D та волоконно-оптичних лазерів марки F від Domino. Це високошвидкісні маркувальні пристрої, призначені для роботи машин у жорстких умовах, здатні наносити коди на широкий спектр предметів та матеріалів, включаючи скло, пластик, фольгу та метал.

Фармацевтична промисловість

Якісне обладнання для пакетного кодування є важливим для фармацевтичної галузі. Законодавство вимагає, щоб продукція медичного призначення була промаркована терміном придатності, датою виробництва, кодами Data Matrix для запобігання підробкам та кодами серіалізації.

Додавання кодів до фармацевтичних продуктів дозволяє забезпечити повний контроль за ліками та медобладнанням, щоб вони не використовувалися неправильно пацієнтами, представниками медичної індустрії чи злочинними організаціями.

Принтери Domino Gx-Series з термічним струменевим друком — це безконтактні машини для нанесення кодів, здатні наносити маркування з високою роздільною здатністю при дуже великій швидкості (до 300 м на хвилину). Вони ідеально підходять для масового кодування лікарських засобів та медичних пристроїв, створення складних кодів та повідомлень для забезпечення відповідності регіональному та міжнародному законодавству.

Скільки коштує промислове маркувальне обладнання?

Коротка відповідь: все залежить від ситуації.

Як і у випадку з іншими різновидами промислового обладнання, на вартість принтерів істотно впливають потреби клієнта. Ціна системи пакетного кодування може значно змінюватись залежно від таких факторів, як:

 • заводська конфігурація;
 • тип технології друку;
 • кількість обладнання;
 • обсяг продукції, яка потребує кодування;
 • програмне забезпечення та ін.

Кожен завод унікальний, і ми хочемо бути впевненими в тому, щоб усі постачання найкраще відповідали вимогам та потребам виробництва чи галузі, де вони будуть використовуватись. У результаті існує баланс між кількістю необхідних кодів, початковою вартістю установки та витратами на експлуатацію машини протягом тривалого часу.

Зверніться до експертів

Компанія «Домінанта» пропонує широкий асортимент машин для кодування партій, призначених для різноманітних сфер застосування та галузей. Якщо ви шукаєте обладнання для маркування продукції, Domino має рішення для вас.

Незалежно від ваших уподобань та потреб у технологіях кодування, у нас є відповідні варіанти. Domino пропонує повний асортимент промислових принтерів для термотрансферного, безперервного, термічного струминного друку та лазерного маркування. Крім того, ми розробили власне програмне забезпечення.

Всі наші принтери поставляються з програмним забезпеченням для автоматизації кодування QuickDesign Industry 4.0, що дозволяє інтегрувати маркувальне обладнання в наявні системи та повністю автоматизувати процес випуску продукції за участю кількох принтерів та виробничих ліній.

Звертайтеся до одного з наших експертів, щоб обговорити індивідуальні вимоги вашого бізнесу. Фахівці компанії «Домінанта» проведуть вас через весь процес вибору, допомагаючи підібрати ідеальне рішення для ваших потреб у серійному маркуванні.

Поділіться корисною новиною з друзями