news

Лазерне маркування: чому так важливий відбір проб

04 червня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Дослідження, проведені академією компанії Domino у Гамбурзі, значною мірою вплинули на оцінку сфер застосування лазерних принтерів. У цій статті ми докладніше розповімо вам про отримані результати та оцінимо різні аспекти взаємодії матеріалів із лазером: від механіки поглинання світла до детального аналізу матеріалів. Ви дізнаєтеся, чому ці нюанси такі важливі при виборі маркувального обладнання. 

За допомогою нашої таблиці можна заздалегідь встановити, яка лазерна технологія найкраще підходить для кодування певної підкладки. Однак це лише частина майбутнього експерименту:

Вивчення характеристик лазерів та матеріалів

Ключовим аспектом лазерного маркування є взаємодія між енергією світла та поверхнею упаковки. Його результат залежить від здатності поверхні поглинати енергію, що випромінюється лазером: чим краще виріб це робить, тим вища якість кодування. Однак оптимальний вибір маркувального обладнання залежить не тільки від його технічних характеристик, а також вимагає уважного аналізу самого матеріалу.

Розгляньмо це на прикладі CO2-лазерів. Вони мають три різні довжини хвиль, проте матеріал може бути чутливий до однієї з них і не реагувати на дві інші. У деяких випадках зовні однаковий матеріал реагує по-різному через відмінності в хімічному складі. Цей принцип також поширюється на УФ- та волоконні лазери.

За допомогою сучасного аналітичного обладнання наша лабораторія вивчає зразки матеріалів до та після лазерного маркування. Таке дослідження дозволяє у результаті запропонувати найкраще рішення для конкретного завдання.

Складність матеріалів

Зовнішній вигляд матеріалу який завжди дає можливість побачити його складну структуру. Наприклад, два візуально однакових зразка картонної коробки можуть по-різному реагувати на лазерне кодування через відмінності в компонентах мінерального покриття, яке розташоване під друкованим покриттям і візуально непомітне.

На зображенні нижче показані зовні схожі зразки картонної упаковки, які були закодовані тим самим CO2-лазером з однаковими параметрами. Відмінності в мінеральному покритті призводять до різних результатів кодування.

Попередній аналіз кодування має вирішальне значення для ефективного розуміння таких особливостей складу матеріалу.

 

Рішення щодо кодування гнучких плівок

Еластичні плівки, які широко використовуються в сучасній упаковці, є одним із найскладніших для маркування основ. Вони являють собою одно- і багатошарові вироби, що ламінують, і відрізняються надзвичайно широкою різноманітністю. Передбачити поведінку таких матеріалів дуже складно, особливо при використанні твердотілих лазерів, до яких належать волоконні та УФ-лазери.

Вони взаємодіють безпосередньо з пігментами та барвниками, а зображення на поверхні проявляється внаслідок процесу фотохімічного знебарвлення. Однак, окремі компоненти барвників можуть впливати на отримані результати. Відбір та вивчення зразків – єдиний механізм, що дозволяє визначити показники лазерного кодування на конкретному матеріалі.

 

Онлайн-відбір проб у режимі реального часу

Для збору даних та вивчення сумісності підкладки та лазерного маркування на прикладі реальних зразків продукції команда Domino Laser пропонує спільний онлайн-пробовідбір. Експеримент передбачає запис спектрів поглинання та 3D-вимірювань глибини лазерного коду в реальному часі, а також оцінку машиночитних кодів для забезпечення відповідності визнаним стандартам. 

Прямий зв'язок з нашою командою з роботи зі зразками здійснюється через гарнітури Bluetooth. Такий обмін даними дозволяє врахувати досвід та побажання замовника та визначити найкраще лазерне рішення для конкретного застосування. Збір цінної інформації органічно інтегрований в процеси роботи компанії та пропонується без додаткової плати.

Відбір проб у режимі реального часу – це більше ніж просто послуга. Це унікальний досвід взаємодії, який багато наших клієнтів відзначають як основний фактор, що вплинув на їхнє рішення співпрацювати з Domino: «Ми звернулися до кількох різних постачальників послуг з кодування та маркування, і Domino виділилася як єдина компанія, готова працювати з нами в режимі прямої співпраці, щоб знайти найбільш відповідний дизайн та рішення для маркування» (Кевін Хіггінс, інженер компанії Procter & Gamble (P&G)).

Якщо ви хочете дізнатися більше або зараз вивчаєте можливість використання рішень для лазерного кодування на вашій виробничій лінії, зв'яжіться з нашими експертами з лазерних технологій.

Поділіться корисною новиною з друзями