news

Як вибрати ріббон для термотрансферного принтера

03 вересня 2023
Поділіться корисною новиною з друзями

Для нанесення інформації на поверхню етикеток у різних підприємствах і сферах промисловості широко застосовуються термотрансферні принтери. Це обладнання для маркування, що дає змогу отримувати умовні знаки та зображення з високою роздільною здатністю. З його допомогою створюють стікери, наклейки та ярлики для товарів, коробок, стелажів, вантажів.

Термотрансферні установки функціонують за принципом термоперенесення і оснащуються риббоном. Так називається рулон стрічки з нанесеним на неї фарбувальним шаром. У процесі друку етикетка проходить між цим матеріалом і валом, водночас термоголовка нагрівається, чорнило плавиться і приклеюється до носія. Виходить відбиток, який точно відповідає заданому в програмі макету.

Вибір конкретного ріббона проводиться з урахуванням характеристик етикетки, необхідного кольору маркування, а також схильності до впливу різних зовнішніх факторів, таких як підвищені температури, вологість та інші.

Що таке фарбувальна стрічка і з чого вона складається

Від ріббона залежить, наскільки якісним і довговічним вийде маркування. Стрічка, яка використовується в термотрансферних принтерах, складається з чотирьох шарів. Внизу знаходиться спеціальне покриття, що оберігає друкарську головку обладнання від передчасного зносу. Завдяки йому матеріал легко прослизає без сильного тертя об деталь і додатково запобігає потраплянню всередину пилу, бруду, сміття.

Другий шар фарбувальної стрічки - металізована, срібляста або прозора основа, на яку наносять усі інші покриття. Вона забезпечує високу міцність рулону витратних матеріалів, хоча і не бере участі в процесі друку безпосередньо. Третім шаром ріббона є ґрунтовка - склад, завдяки якому фарба не вбирається в основу. Ця частина забезпечує легке відділення барвника і його просте перенесення на етикетку.

Головний шар ріббона - останній, фарбувальний. Його роблять на основі смоли, воску або суміші цих двох компонентів. При точковому нагріванні і підвищенні температури фарба плавиться і переноситься на носій, в точності повторюючи заданий користувачем макет. Фарбувальна стрічка являє собою витратний матеріал, який потрібно періодично міняти. Тому кожен власник термотрансферного принтера повинен знати, як правильно вибирати її. Розглянемо основні критерії, на які потрібно звернути увагу.

 

Які бувають ріббони

Існуючі фарбувальні стрічки відрізняються за типом нанесеного на них шару, що друкується на носії. Від різновиду фарбувального шару безпосередньо залежать яскравість, чіткість і довговічність зображення - якщо вибрати їх правильно, штрихкоди та інші символи вийдуть такими, як необхідно для конкретної сфери діяльності.

За типом фарбувального складу стрічки діляться на три види:

  • Wax. Так називається матеріал на основі воску, його наносять на напівматову, матову або крейдовану стрічку. Цей склад вирізняється гарним зчепленням з основою, тому при його застосуванні зображення і символи виходять надійними. Восковий риббон дешевший за інші, сумісний з усіма принтерами з плоскою термоголовкою. Наносить символи за невисокої температури плавлення;
  • Wax/Resin. Це стрічки підвищеної якості, розроблені на основі воску, змішаного зі смолою. У підсумку виходять символи з високою роздільною здатністю, стійкі до ультрафіолету і вологи. "Змішаний" барвник універсальний, оскільки дає змогу створювати вертикальні та горизонтальні штрихкоди;
  • Resin. Так називається найдорожчий ріббон, який відносять до категорії преміум. Це матеріал на основі дуже якісних синтетичних смол, несприйнятливий до вологи і будь-яких механічних пошкоджень. Стійкий до високих температур, легко витримує нагрівання до 180 градусів без втрати характеристик.

Від складу для маркування залежить не тільки вартість, а й сфери застосування витратних матеріалів. Так, воскові стрічки підходять для друку етикеток для продуктів з незначним терміном зберігання і виготовлення тимчасових стікерів (наприклад, у роздрібних магазинах, на складах). За великих обсягів восковий риббон знижує собівартість етикетки.

Універсальним рішенням вважаються комбіновані стрічки. Такий ріббон можна використовувати для маркування на будь-яких товарах, він сумісний з офісними та промисловими принтерами. Найвищу якість зображень забезпечують стрічки зі смоляним складом. Їх використовують під час маркування шин, взуття та одягу, ліків, медичної техніки.

 

Призначення обладнання як важливий критерій для вибору

Термотрансферні принтери використовують на підприємствах, де є потреба у створенні етикеток з клейким шаром і чеків. Під час вибору фарбувальної стрічки керуються цілями купівлі та застосування маркувальної установки. Мають значення також умови використання готової етикетки, а саме температура зберігання. 

Ще один показник - вологість середовища, в якому перебуватиме виріб. Щоб символи залишалися чіткими довгий час, потрібно використовувати стійкий до впливу води ріббон. Необхідно враховувати ймовірність навіть недовгого контакту з прямими променями сонця і виключити можливість сильного вицвітання. Ступінь механічного впливу, потенційний контакт із хімікатами, побутовими мийними засобами теж впливають на вибір ріббона.

Якщо проаналізувати особливості фарбувальних складів, найпрактичнішим і найбільш придатним для будь-яких цілей здається смоляний. Але це не завжди так, адже не для всіх підприємств властиві екстремальні умови зберігання. Якщо товар недовго перебуває на полиці або в холодильнику, має короткий термін придатності, можна використовувати воскову фарбувальну стрічку. Такий матеріал купують для потреб служб доставки та магазинів.

 

Сумісність із конкретною моделлю принтера

Перш ніж придбати той чи інший ріббон, важливо проаналізувати характеристики друкарського обладнання. Під час перевірки сумісності враховують кілька критеріїв.

Спосіб намотування

Визначити його просто за маркуванням IN або OUT. Перше значення повідомляє про те, що шар клею знаходиться всередині виробу, а в другому випадку основа розташовується зовні рулону. Більшість маркувальних установок розраховано тільки на один спосіб намотування, від нього залежить механізм, за яким фарбувальна стрічка буде проходити через друкувальну головку. 

В інструкції до пристрою зазначено, який варіант (IN або OUT) підходить для конкретного принтера. Достатньо зазирнути туди, щоб зрозуміти, який матеріал придбати. Якщо з якихось причин це неможливо, варто проконсультуватися з фахівцями. Вибрати відповідний витратний матеріал допоможуть співробітники компанії "Домінанта".

Ширина і довжина

Перший показник має бути приблизно таким самим, як і носій для термотрансферного маркування. Ріббони великої ширини не завжди вигідні, оскільки коштують дорожче вузьких аналогів. Але при застосуванні останніх шари фарби, розташовані з боків, не задіюються, що збільшує витрати користувача на маркувальне обладнання.

Оптимальна довжина фарбувальної стрічки залежить від інтенсивності та частоти застосування принтера. В офісних і використовуваних нерегулярно моделях встановлюють короткі. На підприємствах, де постійно проводиться маркування товарів з друком етикеток, потрібні довгі ріббони. Останні сумісні і з професійними принтерами, що мають поліпшені робочі характеристики.

Вибір залежить і від поставлених при маркуванні завдань. Швидко отримати велику кількість етикеток можливо при застосуванні довгої стрічки. Але діаметр рулону при такому намотуванні має бути відповідним. Крім того, перед покупкою дивляться на розмір втулки. Наприклад, дуже широкі несумісні з компактними настільними принтерами. Оптимальна товщина втулки безпосередньо залежить від діаметра рулону.

 

Серед інших важливих параметрів:

  • колір ріббона. Друкована стрічка буває не тільки чорною, існують кольорові різновиди;
  • швидкість друку - виражається в кількості за секунду;
  • температура фарбувальної головки.

Якщо виникають труднощі, варто проконсультуватися з фахівцями. У компанії "Домінанта" займаються не тільки продажем обладнання для маркування. Тут надають низку супутніх послуг: допомога у виборі, налаштування, встановлення, сервісне обслуговування принтерів, навчання персоналу.

Купівля оригінальної термотрансферної стрічки

"Домінанта" пропонує придбати якісні витратні матеріали від британської компанії Domino. Це протестовані на продуктивність і відповідність іншим вимогам стрічки, що точно підходять для обладнання. Придбання оригінальних витратних матеріалів дасть змогу забезпечити безперервний і ефективний виробничий процес, скоротити простої.

Якість ріббонів від британського виробника гарантовано, тому не варто купувати матеріали сумнівного походження. На сайті компанії "Домінанта" також можна замовити етикетки, які підходять для будь-яких галузей промисловості. Готовий виріб відповідатиме всім вимогам щодо якості.

 

Поділіться корисною новиною з друзями