news

Що таке цифровий друк? Аналіз майбутнього пакування та етикетки

12 лютого 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Цифровий друк справив справжню революцію у світі пакування та створення етикеток, запропонувавши альтернативу традиційним методам (літографії, флексографії та гравіювання). Завдяки можливості практично миттєвого переналагодження, виняткової гнучкості та економічності технологія докорінно змінила переваги виробничих компаній.

У цій статті ми поринемо у світ цифрового друку, розглянемо, як він впливає на сучасну індустрію та які переваги забезпечує.

Що таке цифровий друк?

Цифровий друк – це метод, у якому цифрові версії файлів і даних передаються на поверхні основи без використання традиційних пластин чи циліндрів. Струменева технологія передбачає застосування спеціалізованих принтерів, які точно наносять фарбу на матеріали, створюючи високоякісні деталізовані відбитки.

В останні роки цифровий друк набув широкого поширення в індустрії пакування та етикетки завдяки своїм унікальним перевагам у порівнянні з традиційними методами. На їх оцінці ми зупинимося більш детально.

Переваги цифрового друку

Цифровий друк для пакування має безліч переваг, особливо коли йдеться про підвищення продуктивності та зниження кількості відходів:

  • забезпечує значну економію коштів, яка дуже відчутна за невеликих тиражів. Традиційні методи вимагають попередньої дорогої підготовки (наприклад створення друкованих форм). Якщо тираж невеликий, такі додаткові витрати помітно позначаються на ціні кожної одиниці пакування або етикетки. Оскільки цифрова технологія не вимагає хибного попереднього налаштування обладнання, сумарні витрати відчутно знижуються. Такий спосіб є економічним варіантом для малих тиражів;
  • вимагає набагато менше матеріалу при переналагодженні, що сприяє значній його економії. Завдяки цьому технологія сприяє підвищенню екологічності виробництва пакування.

Все це призводить до зниження загального обсягу витрат шляхом зменшення кількості відходів паперу та фарби.

Цифровий друк в пакуванні та етикетках

Оскільки невеликі тиражі пакувальних матеріалів та етикеток стають доступнішими за ціною, це дає бізнесу серйозні переваги. Організації можуть замовляти унікальні дизайни та адаптувати продукцію для різних сегментів ринку, регіональних особливостей чи рекламних кампаній. Відсутність високих витрат, пов'язаних із попереднім налагодженням обладнання, дозволяє брендам швидко адаптуватися до мінливих переваг споживачів та ринкових тенденцій.

Ще одна ключова особливість цифрового друку – використання змінних даних. Технологія дає можливість легко персоналізувати пакування, наносячи на нього детальну інформацію про конкретний продукт, включаючи штрих-коди, серійні номери та унікальні 2D-коди для відстеження продукції та управління запасами.

Важливо, що традиційні методи, такі як літо-, флексографія та гравюра, як і раніше, залишаються популярними, особливо у великих тиражах. У деяких випадках оптимальним може бути гібридний підхід, що поєднує класичний та цифровий друк і використовує переваги обох методів відповідно до вимог конкретного проєкту.

Етикеткові преси та принтери для друку гофроупаковки

Цифровий друк відкрив широкий спектр можливостей, і компанія Domino подбала про їхню всебічну реалізацію, запропонувавши своїм клієнтам кілька варіантів друкарських машин для спеціалізованого створення пакування та етикеток.

Машини для друку кольорових етикеток

До цієї категорії продукції належить серія N від Domino. Пристрої лінійки є цифровими принтерами, призначеними для створення високоякісних етикеток. Вони добре справляються з виготовленням яскравої деталізованої продукції й можуть використовувати змінні дані. Принтери серії N адаптовані до роботи з різними матеріалами: самоклейним папером, плівкою і синтетичними підкладками. Завдяки простому настроюванню вони відмінно підходять для швидкого запуску та кастомізації.

Принтери для друку на гофрокартоні

Однопрохідні моделі, такі як Domino X630i, спеціально розроблені для друку на гофрокартоні, що використовується в пакувальних цілях для створення коробок, дисплеїв та транзитного пакування. Вони покликані замінити традиційні методи малотиражного та середньотиражного друку: літографію, флексографію та додрукарську підготовку. Принтери Domino X630i надають можливість налаштування та зміни даних, що дозволяє наносити персональну інформацію, елементи брендингу та унікальний дизайн на кожну коробку з гофрованого картону.

Використовуючи сучасні цифрові технології, виробники можуть оптимізувати виготовлення пакування, скоротити час виконання замовлень та запропонувати брендам більшу гнучкість у дизайні та персоналізації. Спеціалізоване професійне обладнання здатне забезпечити ефективність, необхідну для задоволення змін галузі, що змінюються.

Висновок

Поява цифрового друку є переломним моментом для виробництва етикеток і пакування. Попри те, що традиційні методи, як і раніше, залишаються популярними, розвиток прогресивної та економної технології відкриває чудові можливості для індивідуального налаштування, підвищення швидкості та зниження витрат. У міру свого розвитку цифровий друк визначатиме майбутнє галузі, допомагаючи виробникам виділитися на конкурентному ринку.

Для компаній, які займаються виготовленням пакування та етикеток, які прагнуть забезпечити стійкість свого бізнесу, настав час діяти. Дізнайтеся більше про спеціалізовані та економічні рішення для цифрового друку від компанії Domino.

Поділіться корисною новиною з друзями