news

Що таке маркування з печаткою та нанесенням?

08 лютого 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Ефективне маркування – невіддільна частина успішного виробництва та логістики. За умови правильного виконання цього процесу забезпечується безперебійна робота організації. Водночас неефективне маркування може коштувати бізнесу часу та грошей. Серед усіх наявних способів його виконання, використання друку та нанесення етикеток виділяється своєю простотою, низькою вартістю та високою результативністю.

Етикетування – точний та економічно ефективний метод маркування, який дозволяє створювати та наносити інформацію безпосередньо на продукт та його пакування. При цьому етикетки можуть містити:

 • алфавітно-цифровий текст;
 • штрих-код;
 • серійні номери;
 • 2D код;
 • QR-коди;
 • адреси;
 • індивідуальну інформацію;
 • графіку та інші дані.

Використання технологій друку та нанесення Domino сприяє підвищенню ефективності роботи, зменшенню однотипного браку, кількості людських помилок та трудовитрат загалом, дозволяє зосереджуватися на задоволенні запитів клієнтів.

Дотримання таких стандартів як GS1 має важливе значення в секторі виробництва товарів народного споживання (FMCG). Для успішної ідентифікації та сканування тут використовуються серійні коди транспортної тари (SSCC) для палет та в деяких випадках коробок або коди GS1 128 (для вторинного пакування). Прийняття Директиви ЄС 2011/62/EU, що встановлює вимоги щодо серіалізації на рівні товару у фармацевтичній промисловості, означає, що технології інтелектуального друку та нанесення етикеток також стають все більш популярними в цьому секторі. Крім того, серія M від Domino повністю відповідає специфікаціям GS1 Supply Chain.

Які ключові практичні знання необхідні для кращого розуміння основ друку та нанесення етикеток, щоб підготувати бізнес до зростання тиску з боку ланцюжка постачання та законодавства?

Що ви можете маркувати?

Маркуванню можуть підлягати різні типи поверхонь від автомобільних шин до скла або харчового пакування. Для кожного з них потрібні різні способи нанесення етикеток. Поверхні неправильної або нерівної форми можуть створювати труднощі при етикетуванні, але обладнання серії M надає користувачам низку способів маркування на вибір. Метод повітряного перенесення найкраще підходить для крихких та нерівних поверхонь. На міцні основи можна наклеювати етикетки за допомогою притискної подушки.

Як наносити етикетку

Вибір способу нанесення етикетки потребує уважного розгляду кількох ключових аспектів. Важливо визначити необхідний її розмір, вимірявши ширину та довжину, щоб шрифт та кількість інформації відповідали займаному простору. Потім розгляньте, який спосіб нанесення найкраще відповідає вашим цілям:

 • метод видування – швидкий, простий і відносно економічний, але завжди гарантує високу точність;
 • тампування – найпоширеніша технологія, що добре підходить для більшості сценаріїв;
 • комбінований метод тампування та видування – ефективний при роботі з нерівними поверхнями;
 • метод аплікації з протягуванням – найкраще підходить для довгих етикеток.

Етикетувальні машини розроблені з урахуванням можливості інтеграції у різні виробничі лінії. Вони пропонуються у ліво- та правосторонніх версіях, а також можуть бути спроєктовані для встановлення під різними кутами. Це забезпечує гнучкість під час інтеграції у ваш виробничий процес. У Domino ми готові розробити та виготовити аплікатор етикеток на індивідуальне замовлення, враховуючи особливі вимоги до маркування або продукції.

Як можна розміщувати етикетки за допомогою обладнання Domino?

Наші методи друку та етикетування розроблені для забезпечення різноманітних варіантів розміщення на продукті у процесі виробництва. Устаткування надає можливість друку та нанесення етикеток збоку, зверху, спереду, ззаду, знизу або під кутом. Крім того, ми маємо опцію застосування кількох етикеток на одному продукті. Найбільш наочно доступні методи етикетування представлені нижче.

Інтеграція у виробничу лінію

При виборі технології друку та нанесення етикеток необхідно враховувати особливості виробничої лінії. Доцільність придбання тієї чи іншої машини залежить не тільки від способу розташування продукту при проходженні через неї, але і від фізичних розмірів обладнання, його гнучкості для інтеграції в обмежений доступний простір, на лінії.

Технологія друку та нанесення етикеток Domino спеціально створена для ефективної роботи в умовах обмеженого простору. Вона може наносити їх під різними кутами з урахуванням актуальних вимог. Також можливе індивідуальне створення етикетувальної машини, що відповідає специфіці вашого виробництва. Проте, плануючи реалізацію такого підходу, слід зважати на час, необхідний на розробку. Аудит виробничої лінії та визначення вимог користувача під час цілеспрямованого візиту на об'єкт дозволить краще вивчити умови довкілля та особливості проєкту. Це допоможе вибрати оптимальну технологію друку та нанесення етикеток.

Підвищення ефективності

При розгляді переваг застосування друку та нанесення етикеток варто враховувати, що ця технологія значно випереджає у швидкості та надійності ручні процеси. Автоматизація дозволяє:

 • знизити втрати;
 • мінімізувати помилки;
 • скоротити поточні витрати.

Сучасні методи етикетування зроблять ваш бізнес більш прибутковим та ефективним. Технології Domino розроблені для інтеграції з наявними системами пакування, поєднуючи та автоматизуючи процес маркування під контролем платформи Domino QuickDesign.

Висока швидкість роботи автоматизованого устаткування етикетування принесе безліч переваг вашому бізнесу. Наприклад, лабораторії можуть маркувати до 900 місткостей на годину, а виробники шин наносити етикетки на протектор кожні 2,5 секунди. Позбавлення співробітників від необхідності вручну друкувати та наклеювати їх скорочує час простою та втрати, що підвищує швидкість роботи та дає можливість перерозподілити навички та ресурси співробітників на більш важливі та корисні операції. Високий рівень автономності виробництва позбавляє необхідності накопичувати велику кількість етикеток для конкретних продуктів, дозволяючи друкувати їх на вимогу.

Результати досліджень, опубліковані у звіті компанії CB Consultants «Світовий ринок принтерів/аплікаторів», свідчать про те, що потреба у відстеженні та підвищенні ефективності ланцюжка постачань продовжить стимулювати попит на технології автоматизації етикетування. Очікується, що світовий ринок обладнання для друку та нанесення етикеток і надалі розвиватиметься, забезпечуючи безперервне вдосконалення у сферах виробництва та логістики. Для детальної інформації про доступні рішення ознайомтеся з асортиментом етикетувального обладнання серії M.

Поділіться корисною новиною з друзями