news

Що являє собою нанесення маркування з використанням друкованих етикеток?

15 січня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Точне та ефективне маркування — невіддільна частина успішного виробництва та логістики. Її якісне виконання допоможе забезпечити безперебійний виробничий процес. Якщо ж маркування неефективне, бізнес чекає втрата часу та грошей. Серед усіх доступних користувачам варіантів, маркування за допомогою наклеювання видрукованих етикеток не має рівних за простотою використання, цінової доступності та ефективності.

Процес етикетування дозволяє користувачам створювати та приклеювати етикетки прямо на продукцію та її пакування. Вони можуть містити різні дані, наприклад, текст, штрихкоди, серійний номер, 2D-коди, QR-коди, адресацію, персоналізацію, графіку та багато іншого. Даний метод маркування є точним та економічно ефективним способом маркування. Перехід до використання спеціалізованого обладнання Domino сприяє значному збільшенню виробничої ефективності, скорочуючи кількість браку, людських помилок та трудовитрат, а також дозволяє зосередити увагу на задоволенні потреб клієнтів та основних вимог.

У процесі етикетування важливим є дотримання вимог та галузевих стандартів. Наприклад, у секторі товарів масового споживання дотримання стандарту GS1 має ключове значення. Тут повинні використовуватися серійні коди транспортної тари (SSCC) для палет та іноді коробок або коди GS-1128 (для вторинних ящиків). Така інформація має бути не тільки присутньою, а й легко скануватися. Водночас прийняття Директиви ЄС 2011/62/EU, що забезпечує серіалізацію на рівні товарів у фармацевтичній промисловості, означає, що технології інтелектуального друку та нанесення етикеток також стають все більш популярними у фармацевтичному секторі. Важливо, що принтери серії M Domino повністю відповідають специфікаціям GS1 Supply Chain.

Принтери Domino M-серії – ефективне вирішення завдань маркування на різних поверхнях

Залежно від сфери діяльності підприємства може знадобитися маркування різних типів товарів. Це можуть бути автомобільні шини, скляні пляшки, хліб та інші вироби. Для кожного з них потрібно застосувати різні способи нанесення етикеток. Поверхні незвичайної чи нерівної форми вважаються досить складними для маркування. Однак, принтери M-серії надають користувачам широкий вибір методів нанесення. Метод видування найкраще підходить для крихких виробів та нестандартних форм. На міцні поверхні можна наносити етикетки за допомогою притискної подушечки – це називається тамподруком.

 

Різні способи нанесення етикеток з використанням спеціалізованого обладнання

Спочатку визначте оптимальний розмір етикетки з урахуванням простору, на який вона буде поміщена. Після цього виберіть відповідний метод нанесення:

  • метод видування — швидкий, простий і відносно економічний, але не найточніший;
  • тампування — найпоширеніший метод, який добре підходить для більшості сценаріїв;
  • комбінований метод тампування та видування корисний для наклеювання на нерівні поверхні;
  • метод аплікації з протягуванням особливо підходить для довгих етикеток.

Етикетувальні машини розроблені таким чином, щоб їх можна було інтегрувати у різні виробничі лінії. Вони поставляються у ліво- та правосторонніх версіях і можуть бути спроєктовані для встановлення під різними кутами, що дає гнучкі можливості для безперешкодної інтеграції виробничого процесу та середовища.

У вашій компанії є спеціальні вимоги до маркування продукції? Domino може спроєктувати та виготовити аплікатор етикеток за індивідуальним замовленням.

Гнучкість у виборі розташування етикеток

Технологія друку та нанесення етикеток Domino розроблена таким чином, щоб забезпечити безліч варіантів її розміщення на продукті у процесі виробництва. Етикетки можна друкувати та наносити збоку, зверху, спереду, ззаду, знизу або над кутом. Також є можливість нанесення кількох етикеток на один продукт. Дивіться наш корисний наочний посібник нижче:

Інтеграція у виробничу лінію

Специфіка конкретної виробничої лінії є ключовим фактором при виборі технології друку та нанесення. Машина повинна не тільки враховувати розташування продукту при проходженні через неї, але і бути досить компактною та гнучкою, щоб фізично поміститися у простір, що є на виробництві.

Технологія друку та нанесення Domino була спеціально розроблена для ефективної роботи навіть у найтісніших виробничих умовах. Крім того, залежно від вимог до етикетки, вона може бути встановлена ​​під різними кутами. Можливе також створення машини, спеціально розробленої для конкретного виробництва, але при цьому необхідно враховувати час, що витрачається на створення машини, і підбирати компромісні рішення для оперативного задоволення поточних потреб. Цілеспрямований візит на об'єкт для аудиту виробничої лінії та визначення конкретних вимог користувача дозволить вивчити умови довкілля та специфіку проєкту. Це дозволить вибрати відповідну технологію друку та нанесення етикеток.

Підвищуйте ефективність маркування

Розгляньте переваги модернізації завдання етикетування з використанням технології друку та нанесення етикеток. Цей метод суттєво перевершує ручні процеси за швидкістю та надійністю, що сприяє скороченню втрат, запобіганню можливих помилок та зменшенню поточних витрат. Такі покращення можуть зробити ваш бізнес більш прибутковим та ефективним. Наші технології друку та нанесення етикеток розроблені для інтеграції з різними системами пакування та обробки, а також гармонійно взаємодіють із платформою Domino's QuickDesign. Це забезпечує можливість додавати унікальні коди та етикетки на продукцію та пакування в єдиний, контрольований та автоматизований процес.

Висока швидкість роботи автоматизованого етикетувального обладнання приносить низку переваг вашому бізнесу. Наприклад, лабораторії можуть маркувати до 900 контейнерів на годину, а виробники шин – наносити етикетку на протектор кожні 2,5 секунди. Звільнення від ручного процесу друку та наклеювання етикеток зменшує час простою та втрати, підвищуючи загальну ефективність операцій. Це дозволяє співробітникам використовувати свої навички більш ефективно, зосередившись на найважливіших завданнях. Водночас ця інтуїтивно зрозуміла система усуває необхідність запасів великої кількості етикеток для конкретних продуктів, надаючи можливість друку на вимогу.

Зрештою, як зазначається у звіті «Світовий ринок принтерів/аплікаторів» компанії CB Consultants, потреба у відстеженні та ефективності ланцюжка постачання буде й надалі стимулювати попит на технології автоматизації етикетування. Очікується, що попит на технології друку та нанесення етикеток продовжуватиме зростати у всьому світі у зв'язку з підвищенням рівня автоматизації, відстежуваності, безпеки та безперервного вдосконалення у секторах виробництва та логістики. Щоб дізнатися більше про рішення, доступні вже сьогодні, ознайомтеся з асортиментом обладнання серії M.

Поділіться корисною новиною з друзями