news

Промислове маркування

13 червня 2024
Поділіться корисною новиною з друзями

Маркування продукції є невіддільною частиною виробничого процесу. У ході його на готовий виріб або деталь наносяться спеціальні позначення, які допомагають ідентифікувати, відстежувати та контролювати продукцію на різних етапах її життєвого циклу. Знаючи, що таке промислове маркування, та розуміючи його важливість, виробники повинні зробити все можливе для чіткого та точного нанесення постійної та змінної інформації на вироби. 

У вирішенні завдань маркування допоможе професійне обладнання для маркування від компанії «Домінанта». Вже понад 25 років ми поставляємо висококласну техніку та витратні матеріали, надаємо обладнання в оренду та лізинг, а також займаємося його установкою та комплексним сервісним обслуговуванням. Наші експерти готові до будь-яких викликів та здатні вирішувати навіть нетривіальні завдання маркування у складних виробничих умовах.

Цілі промислового маркування

Наявність інформації кожної одиниці продукції вирішує одночасно кілька завдань:

 • дозволяє точно ідентифікувати виріб, захищаючи його від підробок та пересортування в процесі складування та відвантаження;
 • дозволяє відстежувати продукцію на всіх етапах її життєвого циклу. У багатьох галузях це допомагає контролювати якість товарів, виявляти та усувати дефекти, а також відкликати готові вироби у разі потреби;
 • підтверджує відповідність продукції нормативним вимогам. Обов'язковому маркуванню підлягають медичні вироби, харчові продукти та товари, що потребують особливого обігу;
 • забезпечує логістичні потреби. Наявність унікальних ідентифікаторів для кожного виду виробів дозволяє зменшити витрати часу на їхнє сортування та зберігання, а згодом – і на обробку вантажів;
 • сприяє просуванню продукту чи бренду. Завдяки можливості друку логотипа, рекламного слогана, унікальної колірної ідентифікації компанія може стати більш відомою на ринку.

Устаткування для промислового маркування допомагає досягти поставлених цілей без значних витрат часу та ресурсів. Прилади від компанії Domino можуть легко інтегрувати безпосередньо у виробничу лінію, сприяючи безперервності процесу. Наші пристрої для друку на картонній упаковці забезпечують потреби кола підприємств. Крім того, компанія має в асортименті вузькоспеціалізоване маркувальне обладнання для виробників напоїв, труб та кабелів, різних галузей промисловості, а також інших товарів, що мають специфічну форму чи унікальні галузеві вимоги.

Різновиди обладнання для промислового маркування

Промислове маркування може включати виконання різних завдань:

 • нанесення текстової інформації: назва товару, адреса виробника, технічні дані та споживчі характеристики;
 • малюнки: графічні елементи, логотипи, знаки відповідності екологічним та галузевим стандартам;
 • умовні позначення: штрих-коди та QR-коди, унікальні ідентифікатори виробів;
 • змінні дані: номери партій, дату та час виробництва.

Для виконання завдання маркування на різних матеріалах застосовується спеціальне обладнання. Термотрансферні принтери використовують стрічки для створення стійких та довговічних відбитків. Вони чудово підходять для друку тексту, штрих-кодів, логотипів на різних матеріалах. Лазерні маркіратори славляться безвідходністю та низькими поточними витратами. З їх допомогою можна наносити складні графічні елементи та дрібні деталі на тверді поверхні: метал, пластик, скло. Термоструминне обладнання відрізняється високою швидкістю друку, економічністю та простотою обслуговування. Пристрої підходять для застосування на нерівних поверхнях та об'єктах нестандартної форми.

Один із доступних способів нанесення промислового маркування – етикетування. Спеціальні машини виконують таку роботу набагато швидше і точніше в порівнянні з людьми, що сприяє зниженню витрат, ліквідації затримок та мінімізації помилок. 

Як вибрати відповідне обладнання для маркування продукції на виробництві

Маркувальне обладнання Domino представлено в широкому асортименті, тому кожен виробник може вибрати найбільш відповідний тип маркування для конкретного виду продукції та виробничої лінії. При прийнятті рішення щодо її оснащення важливо враховувати:

 • особливості поверхні маркування: тип матеріалів упаковки, форму виробу;
 • вимоги до якості та довговічності друку;
 • специфіку інформації, що має утримуватися на виробі чи упаковці;
 • швидкість маркування та продуктивність обладнання;
 • виробничі умови;
 • галузеві стандарти маркування продукції;
 • вартість купівлі та експлуатації, а також особливості обслуговування різних видів маркіраторів.

Оскільки критеріїв для вибору відповідного маркувального обладнання для виробництва багато, вибір техніки, що відповідає всім критеріям, що пред'являються, може здаватися складним. Зверніться до експертів компанії «Домінанта» – наші фахівці ознайомляться з вашим запитом, нададуть детальну консультацію та допоможуть зробити правильний вибір.

Поділіться корисною новиною з друзями